Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ја соблече маицата, а на жените им паднаа вилиците: Ричард Гир има 72 години, а покрај неговата 33 години помлада Сопруга се однесува како млад дечко ..

Тој е жива холивудска легенда во осмата деценија од животот, но не би се рекло дека изгледа така.

Познатиот американски актер Ричард Гир (72) моментално е на одмор во Шпанија, каде со семејството се релаксира на островот Форментера.

Ѕвездата на многу познати остварувања во изминатите години работи помалку од порано и ги избира само проектите кои му изгледаат најинтересни, но во последно време е доста вреден, па во моментов се подготвуваат два негови филма.

На Ричард му требаше заслужен одмор, кој го продолжи со сопругата и познатиот новинар Алехандро Силва (39). Изборот паднал на нејзината родна Шпанија, а со Ричард и Алехандро е и нивниот син Александар, кој се родил пред три години.

Актерот и неговата сопруга беа видени како се релаксираат на плажа прегрнати, а Гир во еден момент седна на џет ски, облечен само во шорцеви и заштитен елек.

Судејќи по фотографиите, Ричард и денес е во исклучителна форма и изгледа со децении помлад, иако на 31 август ќе го прослави својот 73 роденден.

Алехандра е третата сопруга на Ричард во деведесетите тој беше во брак со манекенката Синди Крафорд, додека од 2002 до 2016 година беше во брак со Кери Лоуел, со која го добија синот Хомер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement