Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ѕвездите кои годинава го слават својот 50-ти роденден

Времето лета, дури и кога сте позната холивудска ѕвезда и водите гламурозен живот. Верувале или не, оваа година многу познати личности го слават својот педесетти роденден, но речиси сите, благодарение на богатството, гените и здравиот начин на живот, стареат како злато.

КАМЕРОН ДИАЗ

Оваа година ќе се навршат осум години откако Камерон толкувала улога, нејзиниот последен филм е „Annie“ 2014 година, а на 30 август таа ќе го прослави својот педесетти роденден.

ИДРИС ЕЛБА

Актерот, кој магазинот People во 2018 година го прогласи за најзгоден маж на светот, на 6 септември наполни 50 години.

ЏУД ЛО

Поминаа 22 години од прикажувањето на филмот „Талентираниот господин Рипли“, кога Џуд не освои со својот талент и убавина, која не воодушевува и денес. Полни педесет на крајот на годината, 29 декември.

ЏЕНИФЕР ГАРНЕР

ДВЕЈ ЏОНСОН

Познатиот Рок, кој дебитираше во филмот „Враќањето на мумијата“ пред дваесет години, на втори мај е полни педесет.

ГВИНЕТ ПАЛТРУ

Актерката и претприемач, добитничка на Оскар, на 27 септември слави 50 години.

ЕМИНЕМ

Познатиот рапер имаше 27 години кога неговиот прв хит (Slim Shady) го освои светот. Јубилејната педесета ја празнува на 17 октомври.

СОФИЈА ВЕРГАРА

Според многумина, најубавата и најзгодната жена на светот, ѕвездата од серијата „Модерно семејство“, на 10 јули полни 50 години.

ШEКИЛ О’НИЛ

Поранешната НБА ѕвезда го слави својот роденден на 6 март. Годинава се навршуваат 11 години откако престана професионално да се занимава со кошарка (2011).

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement