Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Што сака Кејт Мидлтон да доручкува?

Кога станува збор за исхраната на членовите на британското кралско семејство, ние ненамерно замислуваме нешто луксузно и невообичаено.

Во фантазијата на многумина, веднаш се појавуваат слики со долги маси за јадење со луксузни редови на убави јадења и планини со егзотични плодови.

Сепак, во реалноста, современите монарси не јадат вака секој ден. Кејт Мидлтон појадува во скоро иста околина како и секој од нас. Војвотката од Кембриџ претпочита здрава храна и одлучува да го започне денот со смути богато со хранливи материи. Кејт прави мешавина од кељ, спирулина (еден вид алги), матча, спанаќ и боровинки – го подготвува пијалокот рано наутро и овој пијалок ја зајакнува.

Идната кралица не е ограничена на смути, таа сака овесна каша. Како што знаете, овесната каша може да ве засити со енергија за целото утро, а на Кејт ѝ е многу потребна, бидејќи не само што ги исполнува своите кралски должности, туку е и мајка на три деца кои, поради пандемијата, се со неа 24 часа на ден.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Сигурно сте слушнале многу пати од пријателките: „Едноставно сите добри мажи се зафатени!“ Она за што не размислуваат, или вие самите, е фактот дека...

Cotton Club

Сите обожаватели на ‘Seinfeld’ се сеќаваат на Сју Елен Мишка и скандалот што предизвика носење градник како топ под раскопчаната јакна, но оваа година...

Fool Moon

Не е лесно да се најде совршено место во домот за секое растение. Иако најчесто бараме растенија кои најдобро напредуваат во засенчени, темни агли...

Fool Moon

Неодамна стана познато дека по многу гласини и шпекулации, Ким Кардашијан сепак поднесе барање за развод од Канје Вест. Публикациите ширум светот сега со...

Advertisement