Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Што сака да појадува Кејт Мидлтон

Кога станува збор за исхраната на членовите на британското кралско семејство, ние ненамерно замислуваме нешто луксузно и невообичаено.

Во фантазијата на многумина, веднаш се појавуваат слики со долги маси за јадење со луксузни редови на убави јадења и планини полни со егзотични плодови.

Сепак, во реалноста, современите монарси не јадат вака секој ден. Кејт Мидлтон појадува во скоро иста околина како и секој од нас. Војвотката од Кембриџ претпочита здрава храна и одлучи да го започне денот со смути богато со хранливи материи. Кејт прави мешавина од кељ, спирулина (еден вид алги), матча, спанаќ и боровинки – го подготвува пијалокот рано наутро и со овој пијалок таа целосно закрепнува.

Идната кралица не е ограничена на смути, таа сака овесна каша. Како што знаете, овесната каша може да ве засити со енергија за целото утро, а Кејт е многу потребна, бидејќи не само што ги исполнува своите кралски должности, туку е и мајка на три деца кои, поради пандемијата, се со неа 24 часа на ден.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната куќа Sportmax потсети на одличниот стил на SF филмовите, кој беше обележан со темни силуети, кул очила за сонце и генерално футуристички минимализам...

Fool Moon

Сигурно сте слушнале многу пати од пријателките: „Едноставно сите добри мажи се зафатени!“ Она за што не размислуваат, или вие самите, е фактот дека...

Cotton Club

Сите обожаватели на ‘Seinfeld’ се сеќаваат на Сју Елен Мишка и скандалот што предизвика носење градник како топ под раскопчаната јакна, но оваа година...

Fool Moon

Не е лесно да се најде совршено место во домот за секое растение. Иако најчесто бараме растенија кои најдобро напредуваат во засенчени, темни агли...

Advertisement