Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Што не сакаат во кревет? Хороскопскиот знак ви ги открива најголемите убијци на страста

Секој има нешто што прилично им го убива расположението кога се во прашање сексуалните игри, а ако им се верува на астролозите, тоа секако има врска со вашиот хороскопски знак.

Еве што е најголемиот убиец на страста за секој хороскопски знак.

1. Овен – планирање на интимност

Овните се спонтани и не сакаат да планираат време за интимност. Тие сакаат забава и ненадејни изливи на страст.

2. Бик – непријатност

Биковите обожаваат удобност, што вклучува чувство на блискост со партнерот.
Тие не сакаат ништо набрзина, затоа секогаш ќе сакаат да изберат романтична вечера и разговор пред да организираат последен момент.

3. Близнаци – различно размислување

Близнаците сакаат да имаат партнер на исто ментално ниво како нив.

Ако треба да ви ја објаснат секоја мала работа, тоа може брзо да ги олади. Тие бараат некој што мисли на ист начин како и тие.

4. Рак – секс со брзина

Раковите се чувствителни и им е потребна интимност. Сексот во брзање што ќе заврши пред вистински да започне не е за нив, тие повеќе ќе уживаат во долгото и емотивно водење љубов.

5. Лавови – доминација

Секој знае дека лавовите сакаат да бидат главни. Не сакаат манипулација, ниту дека партнерот доминира над нив, ниту во животот ниту во креветот.

6. Девица – хаос

Девиците обожаваат ред, па обидот да расфрлаат хартии од масата пред страсно да имате секс на тоа веројатно нема да заврши добро.

7. Вага – недостаток на страст

Вагите сакаат романса и сензуален секс во кои сакаат да уживаат не само физички, туку и ментално и емоционално. Сексуалната енергија, страста и романтиката им се важни. Ако недостасува нешто од ова, брзо ќе се олади од партнерот.

8. Скорпија – брзина

Иако се смета дека скорпиите се промискуитетни, тие всушност се многу пребирливи кога бараат партнер. Затоа тие не сакаат да брзаат со ништо. Ако покажете премногу чувства прерано, тоа може да ги исплаши.

9. Стрелец – досада

Стрелците секогаш се во движење и бараат авантура, така што нема да останат во досадна и предвидлива врска долго, а тоа го бараат и во сексот.
од друга страна, тие се секогаш отворени за испробување на нови позиции и сексуални игри.

10. Јарец – површност

Играњето игри со јарец е голема грешка. Не само што ова ќе ги олади, туку тие можат трајно да ве избркаат од нивните животи. Тие копнеат по стабилност.

11. Водолија – премногу емотивни

Не им требаат еден куп емотивен багаж за да го носат со себе. Водолијата е рационална и не сака премногу сентименталност.

12. Риба – ограничувања

Рибите сакаат да бидат во движење и не сакаат кога им се наметнуваат ограничувања. Тие сакаат да се забавуваат и им треба партнер кој ќе им даде слобода,

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Романтичните филмови не само што се добри за плитка возбуда, туку се и одличен извор на совети за вашата врска … Направивме список на...

Route 66

Volvo е една од компаниите во автомобилската индустрија која електрификува со голема брзина. Последниот модел на шведскиот бренд што ќе користи мотор со внатрешно...

Cotton Club

Ледено-сини комбинезони, долна облека и многу повеќе. Ријана ја претставува новата декемвриска колекција Savage x Fenty. Зимската колекција доаѓа во мраз сина боја и...

Fine Living

Она што е вообичаено е ретко интригирачко, нормално и очигледно тоа е етос брендот од Хонг Конг, студиото Alvarae Design… Со цел да инспирира...

Advertisement