Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Што му подарила за Божиќ кралицата Елизабета II на Арчи и кој бил неговиот прв збор: открива принцот Хари

Што ве чека ако сте ја напуштиле палатата? Spoiler: прекрасен и мирен живот.

Принцот Хари даде искрено интервју за неговиот пријател Џејмс Корден во новата епизода на „The Late Late Show“.

Војводата рече дека сега тој и неговата сопруга водат „нормален“ живот, вообичаен за сите млади родители (запомнете, парот чека уште едно дете).

„Како одат нашите вечери? Ние правиме чај, го бањаме Арчи, му читаме книга и потоа одиме долу. Мег готви вечера или нарачува достава. Потоа одиме во кревет, го вклучуваме телевизорот и ја гледаме емисијата„ Опасност “или некоја серија на Нетфликс“, рече принцот.

На прашањето за првиот збор на неговиот син Арчи, војводата од Сасекс одговори дека е воодушевен од неговото најстаро дете, бидејќи првиот збор на Арчи бил „крокодил“.

Принцот откри и што му дала кралицата на својот правнук за Божиќ. Никогаш не би претпоставиле!

Елизабета Втора му поклонила… калап за вафли.

„Едноставно, тоа беше желбата на Меган. Баба го праша Арчи што сака за Божиќ, а Меган рече калап за вафли. Потоа ни испрати апарат за вафли за Арчи, па сега секогаш имаме вафли за појадок, Арчи ги сака. Кога ќе се разбуди наутро, првото нешто што ќе каже е: „Вафли“ – вели војводата.

Хари во интервјуата забележа и дека неговите баби и дедовци, кралицата Елизабета и војводата од Единбург, знаеле како да го користат Zoom и неколку пати се јавувале да го видат малиот Арчи.

„Дедо има смешна навика – кога ќе заврши видео повикот, тој не го прекинува, тој само го затвора лаптопот“, се смее Хари.

Ова е прво интервју на член на британското кралско семејство во последните неколку години. Но, не чека уште една работа – на 7 март Меган Маркл и Хари ќе станат гости на американската ТВ водителка Опра Винфри.

Очекуваме интересни детали од животот на монархот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement