Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Што кажува вашиот парфем за вас?

Дали мирисите што ги избираме можат да откријат каква личност сме? Изгледа дека можат. Откријте дали сте број еден во кое било весело друштво или кариерист.

Ричард Забер, британски експерт за парфеми, тврди дека нашите својства се рефлектираат во аромите што ги сакаме.

„Еден куп теоретичари и научници открија дека во парфемот што го носите има повеќе отколку што изгледа и јас сум тука за да дознаам што точно кажува мирисот што го носите за вас“, рече тој.

Сандаловото дрво е специфично, исто како и оние што го носат. Доколку уживате во оваа арома, веројатно сте успешен кариерист и перфекционист. Дрвенестите мирисите рефлектираат сигурни луѓе на кои другите можат да се потпрат. Тие се исто така чест избор за оние кои сакаат авантури и престој надвор.

Аромите од цитрус најмногу ги сакаат самоуверените водачи, авторитетни луѓе со силна амбиција. Ако носите парфем од цитрус, тогаш веројатно имате силен ум и не прифаќате „не“ како одговор.

Мирисот на лаванда е класичен и безвременски. Оние кои сакаат парфеми со мирис на лаванда се наводно одлични пријатели, а пријателството се цени повеќе од што било друго. Исто така – тие се одлични тимски играчи. Вие сте личност која секогаш вложува дополнителен напор во нешто, ќе ги изненадите пријателите кога ќе бидат лошо расположени, ќе организирате ручеци за средби, а за време на пандемија веројатно ќе ги повикувате редовно сите луѓе што сакате да ги проверуваат.

Водени, свежи парфеми им се допаѓаат на смирените, кул луѓе со слободен дух. Обично се сонувачи со неисцрпна имагинација.

Слатката ванила е омилен избор на луѓе кои се сѐ, само не ванила! Тие се диви и се во центарот на вниманието на секоја забава.

Ванилата е психоген афродизијак, а љубителите на оваа арома обично се полни со енергија, сакаат да се дружат, да се забавуваат и не сфаќаат ништо премногу сериозно.

Некои кокосот ги потсетува на морето, а оние кои не се откажуваат од неговиот мирис во текот на целата година, според Ричард Забер – се во тренд по секоја цена.

Тие се исто така чувствителни, не прифаќаат критики најдобро и не се справуваат со нестабилни периоди од животот.

Богати, потешки, чоколадни и зачинети ароми се совршени за зимата и обично ги избираат жени кои сакаат луксуз и се разгалуваат. Тие се полни со самодоверба, секси, добро се познаваат и никогаш не се воздржуваат. Тие зграпчуваат сè што им нуди животот, сакаат луксуз и земаат што сакаат без извинување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност. Миучија Прада реши да...

Cotton Club

Џо Бајден положи заклетва како 46-ти американски претседател на Соединетите Држави на церемонија во Вашингтон. Пред него се заколна и Камала Харис, првата потпретседателка...

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Advertisement