Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Шармери на почетокот: Откријте сè за жените вага

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив на малку поинаков начин. Какви пријатели сме, како купуваме и какви парфеми сакаме – ви носиме секој месец, а денес дознајте сè за секогаш елегантната и софистицирана Вага.

Општо за женските ваги
Жената вага ја отелотворува праведноста, правдата и рамнотежата и е украсена со совршен суд, совршенство и комплетност. Вагата е социјална и има дарба за комуникација и сака да биде опкружена со пријатели и семејство. Таа е харизматична и волшебна, па затоа ги привлекува луѓето кон себе со неверојатна природна леснотија. Претставува јин и јанг, односно има фасцинантна личност која е мешавина од рационалност и логика и нестабилни емоции.

Поради тоа, таа со задоволство ќе влезе во дискусија и ќе го побие нечие млако мислење, додека, заедно со нејзината „студена глава“, и шармот ќе и помогне. Сепак, таа е секогаш отворена за размислување и, поради нејзината добронамерна природа, ќе ги признае сопствените грешки ако може да се увери дека не е во ред со логично објаснување.

Секс и врски
Вагите бараат силна врска и партнер кој ќе ја поткрене со мали знаци на внимание, како што се хартиени срца и свежо цвеќе. Иако делуваат смирено и компонирано, кога ќе се релаксираат, жените Ваги можат да бидат многу разиграни и романтични, а идеалниот љубовен партнер ќе го најдат во Водолија или Близнаци. Но, умните игри во љубовта на вагата се строго забранети.

Таа искрено ќе каже што и е на ум, што значи дека и таа ќе биде болно искрена некогаш. Вагите ќе бидат целосно лојални на избраниот човек, а за возврат ќе бараат поддршка и совет. Тие доживуваат секс како ментална вежба и сакаат да учат она што го сакаат нивните партнери во кревет. Таа е љубител на заведување, долга предигра и долги шепоти под перницата пред чинот на секс.

Пријателство
Заради карактерната одлика на постојано мерење на можностите, жените ваги се често неодлучни. Нивните пријатели можат да бидат фрустрирани од таков карактер, на пример кога не можат да изберат кој филм сакаат да го гледаат. Но, нејзиното двоумење всушност им носи корист на нејзините пријатели од вагината бидејќи исто како што ги зема предвид сопствените вкусови, потреби и желби, таа исто така ќе обрне внимание и на вкусовите, потребите и желбите на своите пријатели.

Тие ја имаат оваа способност благодарение на познатото чувство за правда и затоа Вагите се одлични пријатели. Срдечна и љубезна како што е, таа сака да запознава луѓе со кои има заеднички интереси. Нераскинливо пријателство најпрво ќе се доживее со лав или стрелец.

Изглед
Жената вага ќе ја препознаете по елеганцијата со која зрачи секое нејзино движење. Таа е совршено природна, убава, доброто и секогаш само своја. Нејзините надворешни карактеристики се редовни црти на лицето, дупчиња на образите, широка светла насмевка, убави заби, витка половина и нагласени колкови. Вагата е перфекционист и секогаш е уредна, со уредни фризури, а нејзината целосна облека е секогаш избалансирана и суптилна.

На Вагата скоро никогаш нема да и се случи да нема што да облече или да облече нешто сосема погрешно затоа што ќе одвои време да ја избере вистинската комбинација на облека. Родена е за да знае да се облекува за секоја пригода и како да се претстави во најдобро светло каде и да беше.

Стил
Вагата ја сака модата, но нема да ја следи слепо, туку ќе си го прилагоди најновиот моден стил на себе, така што облеката ќе и стои што е можно подобро. Дури и кога е облечена како и сите други, оваа креативка ќе носи нешто што ќе ја натера да се издвојува од толпата, како што е необичен прстен или уникатна нараквица. Таа е најпребирлива кога станува збор за добри, квалитетни фармерки и ќе се посвети на потрагата по пар кој одлично и одговара. Не сака да претерува со модните детали, а добра торба или чевли ќе ја направат најсреќна.

Жените ваги сакаат долга коса, исечена во слоеви и набраздена со лесни влакна. Шминката е лесна, природна и сјајна, а торбата за тоалети неизбежно има сјај за усни со овошен вкус. Вагата нема да ја напушти куќата ако на неа нема барем капка парфем бидејќи едноставно е луда по мирисите и сака да мириса убаво.

Стил на купување
Купуваат скали студиозно и внимателно, сакаат фини работи, па повеќе сакаат да купат поскапа и поквалитетна торба отколку ефтина и не квалитетна. Кога одат на шопинг, дефинитивно ќе паузираат во кафулето за да размислат дали да купат одредена работа или не. Во вашата омилена продавница, Вагата ќе се зближи со продавачот и секогаш ќе го прашувате за совет.

Стилска икона
Планетата Венера, која владее со Вагите, го донела овој хороскопски знак со исклучително чувство за естетика и непогрешливо око за убавина. Затоа не е изненадувачки што на списокот на дваесет најубаво облечени жени на сите времиња составен од магазинот Elle се најдоа три познати ваги, актерките Гвинет Палтроу, Марион Котијар и Брижит Бардо.

Тие го освоија модниот свет со својот елегантен и супер женствен стил кој никогаш не излегува од мода. Пејачката Гвен Стефани е исто така една од стилските икони на овој знак, а таа секогаш маѓепсува со својата секогаш беспрекорна шминка и порцелански тен. Иако е пејачка на рок-група, Гвен нема ни трага од невнимателен рокер. Нејзините рокерски комбинации на облека се внимателно распоредени, што е во согласност со нејзиниот знак, па дури и во најжестокото издание сепак зрачи со нежност.

Стилски икони родени во овој воздушен знак се и Моника Белучи, Кејт Винслет, Кетрин Зета-Џонс и Кетрин Денев.

Идеален парфем: женски и елегантни мириси со нагласени женски ноти се идеални за вагите. Жената Вага секогаш остава препознатлива, но не и нападна трага од мириси. Givenchy Dahlia DivinChloe Signature, Si Giorgio Armani te Lancôme Idôle.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...