Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Црн хороскоп што до детали ги открива најмрачните особини на секој човек

Ова се најмрачните страни на секој хороскопски знак!

Дали некогаш сте чуле за црн хороскоп? Тој има поинакви знаци и ја претставува мрачната страна на секој од нив.

Најдете го вашиот знак од црниот хороскоп и дознајте која е вашата најмрачна особина!

Кентаур (8 јануари – 12 февруари)

Кентаурот е пола коњ, пола човек. Тешко му е да ги контролира своите животински пориви и инстинкти. Луѓето родени во овој знак се разликува по својата независност и нескротлива љубов кон слободата.

Харпија (13 февруари – 18 март)

Харпиите во грчката митологија биле ќерки на морскиот Бог Таумант и океанидата Електра. Се персонифицираат со мрачни облаци носени од ветрот. Луѓето родени во знакот Харпија не знаат да опростат, ги помнат навредите сè додека остро не го казнат оној што ги повредил. Многу се одмаздољубиви.

Пегаз (19 март – 24 април)

Во митологијата, Пегаз претставува крилест коњ, син на Посејдон и Медуза. Луѓето родени во овој знак имаат висока самодоверба и мразат да прават работи што мораат да ги прават „обичните смртници“. Многу се себични.

Кербер (25 април – 30 мај)

Керберите едноставно вријат од гнев и омраза. Во главата на Керберот постојано се кројат мисли како да му наштетат некому.

Сатир (31 мај – 3 јули)

Сатирот е шумски демон, получовек и полуживотно. Луѓето родени во овој знак целиот живот го посветуваат на уживањето. Го мразат стареењето и сè што произлегува од него.

Сирена (4 јули – 10 август)

Сирените се најшармантниот и најатрактивниот знак. Но тие пресметано го користат својот шарм за да уништат некого кога го сакаат тоа и да извлечат максимум од своите жртви.

Грифон (11 август – 15 септември)

Ова митско чудовиште со тело на лав и глава, крилја и канџи на орел, е чувар на гробови и ризници. Луѓето родени во овој знак се, во најмала рака, чудни. Ништо не може да ги сопре, бидејќи мислите им се фантастични. Во состојба се и да убијат за своите идеали.

Химера (16 септември – 22 октомври)

Химера е митско суштества, мешавина на лав, змеј и коза. Луѓето родени во знакот Химера одлично изнудуваат, многу се лицемерни и затоа секогаш се извлекуваат од секоја ситуација.

Сфинга (23 октомври – 30 ноември)

Во грчката митологија, Сфингата претставува чудовиште со тело на лав, а глава и гради на девојка. Луѓето родени во овој знак се многу мистериозни, како и самата Сфинга. Благородни се, но многу го сакаат материјалното. Мразат сè што е спиритуално.

Минотаур (1 декември – 7 јануари)

Митско суштество, получовек – полубик. Луѓето родени во овој знак се полни со гнев, исто како и Минотаурот, тие се диви и опасни. Буквално се уништуваат однатре поради гневот и животинскиот инстинкт што не можат да го совладаат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Green Tea

Резултатите од истражувањето се многу интересни… Врската помеѓу мирисот и уживањето во храната е јасна и одамна е документирана. Но, дали некогаш ви текнало...

Cotton Club

Провокативниот бел фустан во кој пејачката се појави на црвениот тепих, предизвика поделени мислења, а кога станува збор за оваа креација, дефинитивно нема поделени...

Advertisement