Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хо, хо, хо! Дознајте кој божиќен филм е за вас според вашиот хороскопски знак

Има нешто навистина магично во божиќните филмови, и без разлика колку пати ги гледаме, секогаш сакаме да ги гледаме одново и одново. Па којзнае воопшто колку пати е „прелистан“ култниот филм „Сам дома“! А меѓу насловите што ги собравме овде, има филмови од кои е невозможно да се засити. Можеби ќе ви се допадне некој уште помил бидејќи откриваме кој божиќен филм најмногу одговара на вашиот хороскопски знак.

ОВЕН – „Elf“
Забавна, откачена, па дури и малку луда приказна за елф кој сака да се вклопи во неговото човечко семејство совршено се совпаѓа со ликот на овен во чиј живот сè е или луда забава или голема борба.

БИК – „Santa Claus Is Comin’ to Town“
Анимираниот божиќен филм од 1970 година е синоним за биковите кои ги сакаат класичните работи, традиција и сакаат да се препуштат на прекрасните божиќни класици додека се тешат со срдечна празнична трпеза.

БЛИЗНАЦИ – „A Christmas Carol“
Во фантастичната приказна на Чарлс Дикенс во која главниот лик Ебенезер Скруџ е посетен од три божиќни духови што му даваат шанса да го промени својот живот, а тука лесно ќе се најдат комплексните близнаци.

РАК – „It’s A Wonderful Life“
Не постои божиќен филм кој подобро го опишува најемотивниот хороскопски знак од прекрасниот класик „Прекрасен живот“. Ако филмовите беа хороскопски знаци, тогаш ова божиќно ремек дело сигурно ќе беше рак.

ЛАВ – „A Charlie Brown Christmas“
Иако сакаат да трошат на подароци, и за другите и за себе, уживајќи во празничната атмосфера, лавовите можат да погледнат и длабоко во себе и да се запрашаат која е поентата од претерано комерцијализирање на Божиќ, исто како протагонистот на филмот – Чарли Браун.

ДЕВИЦА – „Miracle on 34th street“
Уште една емотивна, естетски многу убава божиќна класика која се гледа со пакет марамчиња до неа, е токму за инаку многу разумни девици кои одвреме-навреме сакаат да се „изгубат“ во такви прекрасни приказни.

ВАГА – „How the Grinch Stole Christmas“
Иако знаат да бидат големи Гринчови и да одолеат да се препуштат на празничното расположение, Вагата на крајот попушта и ужива во магијата и духот на празникот, исто како зеленото суштество Гринч.

СКОРПИЈА – „Rudolph the Red Nosed Reindeer“
Скорпиите на прв поглед делуваат резервирано, недофатливо и малку ладно, но всушност тие се големи души чиишто срца нема да ги стопли ништо како обожуваната приказна за најпознатата соба со црвен нос со која „злобните“ скорпии повторно ќе станат деца.

СТРЕЛЕЦ – „A Year Without a Santa Claus“
Кога Дедо Мраз ќе се разбуди со настинка неколку дена пред Божиќ, лекарот го советува да оди на одмор наместо да оди да доставува подароци. Дејството и заплетките започнуваат кога Дедо Мраз им наредува на двајца џуџиња Џингл и Џенгл да најдат доказ дека луѓето сè уште веруваат во Дедо Мраз…

ЈАРЕЦ – „Love Actually“
Секој може да се најде во еден од најобожуваните филмови сместени на Божиќ, но оваа незаборавна, посебна и многу трогателна приказна најдобро ги опишува козите чие владеење започнува непосредно пред Божиќ.

ВОДОЛИЈА – „Frosty The Snowman“
Весела, лукава приказна за снешко кој оживува благодарение на волшебната капа, но кога сопственикот сака да му ја врати капата, а температурите високо растат, снешкото мора да побегне на Северниот пол за да преживее, толку карактерно добро го опишува откачената и забавна Водолија.

РИБИ – „Home Alone“
Кој подобро ќе го заштити, брани и сака нивниот дом отколку чувствителните риби крајно врзани за своето семејство, исто како што тоа го правеше храброто и снаодливо момче Кевин Мекалистер во култниот филм за сите генерации.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement