Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ХОРОСКОП – Ретрограден Меркур доаѓа наскоро и носи големи предизвици: Откријте со какви пречки ќе се соочите

Ретрограден Меркур во Близнаци ве чека на 29 мај, и влегува во својата предретроградна зона на 14 мај и ќе остане во оваа фаза до 22 јули.

Ни носи една емотивна вртелешка, многу бариери за комуникација и предизвици на повеќе полиња. Ова е интензивна енергија во која мора да бидеме будни, а еве што очекува секој хороскопски знак индивидуално:

Овен

Како одминува времето, ретроградниот Меркур ќе ја открива вашата мудра страна. Ги гледате работите околу вас такви какви што се. Почнувате да правите нешто големо и важно, но ќе имате проблеми со комуникацијата. Размислете добро пред да кажете нешто.

Бик

За време на ретрограден Меркур, вашиот непоколеблив став може да ве доведе во заблуди и предизвикувачки ситуации. Ќе бидете склони да донесувате импулсивни одлуки кои не се согласуваат со вашиот рационален начин на размислување.

Близнаци

Враќањето во минатото и отворањето стари емоционални рани ви носат потешкотии во љубовните врски. Ќе бидете склони кон емоционална нестабилност, а срцето ќе го надмине вашиот ум. Ќе живеете повеќе во минатото, соочувајќи се со носталгија. Но, важно е да запомните дека не е сè толку лошо! Конечно ќе ги прифатите вашите мисли и чувства и откако ќе станете свесни за нив, полесно ќе се ослободите од нив.

Рак

Како што се развива оваа ретроградна фаза, ќе се чувствувате се повеќе и повеќе емотивно. Ќе се соочите со крстопат и патот што ќе го изберете може драстично да ги промени работите. Вие сте збунети, но имајте во предвид сопствената благосостојба и бидете благодарни за работите што ви помагаат да одите напред.

Лав

Ретрограден Меркур ви носи потреба да бидете сами и да размислувате за својата иднина. Одморете се и дозволете си да се опуштите. На секого му треба малку време за себе, и сега е првиот момент да се посветите на своето битие.

Девица

Меркур има интензивно влијание врз вашиот знак. Ве чека неповолна ситуација, но грешките и неволјите ќе бидат маскирани на почетокот – само подоцна тие излегуваат на површина. Способни сте за повеќе отколку што мислите. Бидете внимателни со одлуките.

Вага

Ретроградна фаза може да ви донесе храброст да прекинете некои врски во кои веќе не уживате. Начините на кои вообичаено комуницирате сега може да станат несоодветни. Пронајдете алтернативни начини за одржување контакт. Внимавајте на договорите и меѓусебните односи.

Скорпија

Како фиксен знак, вие навистина не уживате во подемите и падовите што ви ги носи животот. Вие нема да бидете првиот во низата што ќе вози тобоган подготвен од ретрограден Меркур, но немате друг избор. Скорпијата сепак е доволно снаодлива, така што лесно ќе ги прифати промените што доаѓаат. Доволно сте мудри да сфатите дека неповолните околности се минливи.

Стрелец

Во моментов сте заглавени во кои не можете лесно да го видите излезот, но не брзајте со заклучоци. Дури и кога се чувствувате најмногу заглавени, секогаш постои излез. Ќе бидете малку збунети и стресни, но верувајте во себе.

Јарец

Оваа ретроградна фаза нема да биде позитивна за вас како за сите други. Додека ќе имате корист од тоа, исто така ќе се чувствувате малку скршени одвнатре поради некои работи. Нешто се крие од вас и дека нешто ќе излезе на виделина. Само не заборавајте да реагирате правилно и не грижете се пред да ги утврдите фактите.

Водолија

Ретрограден Меркур ви носи големи предизвици. Наскоро ќе сфатите каде да одите и ќе се помирите со работите што се обидувавте да ги игнорирате. Одвојте време, решавајте ги предизвиците еден по еден.

Риба

Овој ретрограден Меркур носи падови и разочарувања. Многу работи на кои сте работеле ќе бидат поништени пред вашите очи. Иако имате за што да бидете благодарни, можеби нема да можете да го видите додека трае оваа ретроградна фаза. Обидете се да прифатите пооптимистички став.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Класични кожени патики Tabi High, добија нова улога во оваа модна сезона…. Maison Margiela и Reebok соработуваат долго време и заедно го освојуваат светот,...

Green Tea

Здрав, летен и исклучително пријатен! Како што се приближуваме до плажата, подготовките брзo се спремаат. Што подразбираме под тоа? Балансирана исхрана, многу вода, вежбање,...

Fine Living

Љубителите на архитектурата знаат дека има многу убави домови во делот Џорџтаун во Вашингтон, но не сите можат да се поврзат со најпознатата прва...

Fool Moon

Придружете се на нов, пооптимистички летен начин на живот следејќи четири едноставни совети. Летните месеци се неразделно поврзани со патувања, бесконечна забава и неисцрпен...

Advertisement