Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хороскоп открива – Како да привлечете среќа што ќе ве придружува цела година!

Астролозите советуваат – Еве како да привлечете среќа што ќе ве придружува цел живот!

ОВЕН

Останете смирени. Одлуките ги донесувате на планиран начин, а не со емоционален налет, за да не жалите за последиците подоцна.

БИК

Ставете се на прво место затоа што го заслужувате тоа. Одвојте време за себе и обидете се да се опуштите со масажа и јога.

БЛИЗНАЦИ

Не трошете време со луѓе кои постојано ви ласкаат, тие често имаат камено срце. Посветете повеќе внимание на вашите вистински пријатели и семејство.

РАК

Верувајте им на своите инстинкти. Верувајте си и не дозволувајте другите да ги одредуваат вашите избори.

ЛАВ

Посветете се на работите што ве интересираат и ширете го своето знаење. Потребни ви се книги што инспирираат.

ДЕВИЦА

Обидете се да не бидете роб на вашата кариера оваа година. Работете паметно. Пронајдете рамнотежа во вашиот живот.

ВАГА

Понекогаш треба да кажете не. Луѓето кои навистина ве сакаат ќе разберат. Почнете да го правите она што ве прави среќни и не дозволувајте другите да утврдат што е добро за вас.

СКОРПИЈА

Оваа година работите нова работа или хоби. На пример, запишете се на курс за готвење или вајарство. Стимулирајте го вашиот ум со позитивни активности.

СТРЕЛЕЦ

Не мора да го држите срцето заклучено цело време. Не дозволувајте стравот да ве спречи да се сретнете со вистинската личност. Ако веќе имате врска, работете на подобрување на комуникацијата.

ЈАРЕЦ

Ова е година кога треба подобро да се запознаете и да ги надминете границите. Не се откажувајте од авантурите, забавувајте се со пријателите и само искористете ги можностите што ви ги нуди животот.

ВОДОЛИЈА

Поминете повеќе време на себе и на она што навистина ве интересира. Почесто сте сами со себе и со своите мисли. Потребна ви е внатрешна хармонија и развој.

РИБА

Време е да ја ослободите вашата креативност. Свртете ја вашата страст во кариера. Направете го она што навистина ве инспирира. Не обрнувајте внимание на туѓите мислења и не фокусирајте се на вашите желби.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Fool Moon

Кралицата на ток-шоуата, легендарната 66-годишна Опра Винфри, беше меѓу првите кои ги поддржаа принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл кога решија да го...

Fool Moon

Кога станува збор за исхраната на членовите на британското кралско семејство, ние ненамерно замислуваме нешто луксузно и невообичаено. Во фантазијата на многумина, веднаш се...

Uncategorized

Американската пејачка Лејди Гага настапи на церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател eо Бајден. 34-годишната славна личност ја отпеа националната химна на скалите во...

Advertisement