Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хороскоп – Ова се 5-те најсреќни денови во ноември, тогаш желбите можат да се остварат: Погледнете ги овие датуми и привлечете среќа!

Хороскопот открива кои 5 датуми ќе бидат најсреќни во ноември – искористете ја оваа енергија!

Ноември, како последен есенски месец, носи мирна енергија, шанса за позитивна трансформација и среќа, а еве денови кога можеме да ги сметаме за најмоќните и најсреќните! Ова се денови кога многу желби се остваруваат, а вие како креатор на вашиот живот можете да привлечете среќа под убавото влијание на планетата.

5 ноември – Нова месечина во Скорпија и транзит на Венера во Јарец: Енергијата на младата Месечина во Скорпија ќе ви помогне да се ослободите од емотивниот товар, а транзитот на Венера во Јарец исто така ќе даде поттик за будење на позитивни емоции. Ова е моментот кога во вас се буди моќна енергија која ни помага да ги разбудиме оптимизмот и самодовербата. Може да биде и одличен двигател за остварување на желбите – дали сте подготвени?

11 ноември – денот кога магичната серија 11:11: Оваа серија на бројки се смета за најсреќна и најповолна за манифестирање на она што го сакате. Симболизира мирна и целосно усогласена енергија. Многу погоден за техники за релаксација и духовна пракса. Важно е денес да се потсетите на мисијата на вашиот живот, како и да поставите намери кои вредат да ги остварите.

17 ноември – Марс се соочува со Уран: Креативната енергија генерирана од Уран ќе се обедини со моќта на Марс. Ова ќе биде ден кога ќе можете да донесувате важни одлуки, да потрошите пари и време на вашите хоби. Овие две планети ќе ги подобрат способностите на емоционалната интелигенција. Ќе биде можно да ги преземете најтешките задачи, бидејќи имате храброст и верувате во своите способности.

18 ноември – Леонид метеорски дожд: Замислете желба бидејќи нè очекува ѕвездена магија. Дождот од звезди кои паѓаат ја буди физичката и интелектуалната сила, па ќе успееме да ги надминеме сите пречки. Набљудувајте го небото и кога ќе видите ѕвезда што паѓа, визуелизирајте ја вашата желба. затворете ги очите и замислете дека се случува токму сега – сега и овде.

24 ноември – Меркур се менува во Стрелец: Меркур ќе ја направи својата долгоочекувана транзиција кон Стрелец. Во овој знак, оваа планета се чувствува многу добро и слободно. Тоа значи дека на 24 ноември и во наредните денови не очекува неверојатен финансиски успех. Оние кои се креативни, активни и смели денес можат да привлечат пари и енергија на изобилство. Ова е поволен ден за активност, комуникација, склучување договори, барање работа.

Радувајте се на ноември, бидејќи овој месец може да ви го донесе она што го сакате! Завршете ја 2021 година со насмевка и полн ведар дух!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement