Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ХОРОСКОП – Не чека период на љубов, привлечност и кармички врски: Еве каков бран на романтична енергија носи тригонот на Венера и Плутон

Happy couple making heart shape over precipice between two rocky mountains at sunset. Love unique concept.

Хороскопот предвидува период на кармичка љубов и голема привлечност – ни доаѓаат романтичните искри на Венера и Плутон!

Тригонот на Венера и Плутон на 6 мај ги интензивира нашите чувства, носи страст и романтични искри. Ова е генерално среќен аспект и ќе има големо влијание врз љубовниот живот и врските.

Ве очекуваат длабоки чувства, но и преиспитување на динамиката на врската. Тригонот на Венера и Плутон ја буди во вас потребата да се развивате на личен и емоционален план, а истата цел ја очекувате и од партнерот.

Ако не гледате заедно во иста насока и не се стремите кон заеднички цели, може да има конфликт и презаситеност.Сепак, има малку шанси овој аспект да успее да ја наруши врската ако комуницирате отворено и бидете искрени.

Ве чека зголемена страст и интензитет на емоции, особено ако сте во долга врска. Пред нас е период на позитивни промени кои носат радост и задоволство. Ова е добар период за подобрување на односите со вашиот партнер – ѕвездите ви даваат приврзаност, нежност и чиста емоција на љубов.

Ако сте сингл, тригонот на Венера и Плутон носи засилена сексуална привлечност со силна кармичка привлечност. Шансите за влез во нова врска се зголемуваат. Оваа врска на почетокот може да изгледа како минлива авантура, но со текот на времето може да се претвори во нешто подлабоко, поемотивно.

Покрај љубовта, аспектот е погоден и за финансии, за украсување на домови или канцеларии. Имате голема мотивација, па многумина ќе се обидат да се реализираат во нови деловни проекти.

Искористете го овој период на цветни за да растат!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement