Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хороскопски знаци кои говорат „те сакам“ со подароци

Ако обожавате подароци, тогаш знаците од нашата листа се совршени партнери за вас.

Никој не го негира фактот дека можете да ги најдете најдобрите подароци на полиците во продавниците, но да бидеме искрени: има ли некој што ќе каже НЕ на подароците што некој ги избра специјално за вас?

Бидејќи прашањето што претходно беше поставено е реторичко, ви откриваме кои хороскопски знаци користат подароци како начин да изјават љубов и да речат „Те сакам“.

Погледнете во галеријата за кои знаци станува збор!

ВАГА
За Вагите е нормално дека парите лесно купуваат среќа и да бидеме реални, тие често не прават грешки. Вагите исто така живеат да даваат, а овие добронамерни знаци навистина ќе направат скоро сè за да ги израдуваат луѓето околу себе. Желни за оние преубави чувства да сакаат, но и да бидат сакани за возврат. Па, дали има подобар начин од давање и примање љубов од дарување специјални подароци на своите најблиски?

БИК
Убавина, луксуз, уметност се некои од „фетишите“ на Бикот кој не сака ништо друго освен дарување и примање убави работи. Зборуваме за оние кои многу хармонично се помирија со идејата за материјален свет во кој парите се клучни за задоволството, а скапите подароци се апсолутно романтичен гест. Дали сакате да бидете изненадени од време на време од нешто многу скапо без некоја посебна причина? Пронајдете Бик.

ЈАРЕЦ
Тие се сметаат себеси за егоцентрични, не за неправедни. Важат како најголеми материјалисти на Зодијакот, но исто како што сакаат да бидат наградени за нивната напорна работа, така и тие сакаат да ја добијат почитта на другите, дури и ако треба да бидат поткупени на некој начин. Како да им е конкуренцијата во крвта, па затоа многу сериозно го сфаќаат „изданието за подароци“

ЛАВ
Можеби мислите дека себичниот Лав сака да прифаќа само подароци, но овој огнен знак го чувствува истото задоволство кога им дава подароци на своите најблиски. Лавовите ја изразуваат својата љубов каде и да се и со силна гордост, а исто така се фалат кога нивниот партнер има пристап до најдобрата роба заради нив. Тие сакаат да изберат совршен подарок и знаат дека тогаш нивните напори ќе бидат наградени со благодарност и љубов.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи...

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Advertisement