Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хороскопот открива кои се најсреќните денови во јануари 2022 година

Oвие датуми се одлични за нов почеток, реализација на амбициите и позитивна животна промена!

Јануари ни ги отвора портите во 2022 година, а според астролошките прогнози, овој месец ќе донесе позитивна енергија, ќе направи да се чувствуваме подобро од вообичаено, а многумина ќе бидат мотивирани да почнат да ги исполнуваат новогодишните желби. Како и секој период, така и јануари 2022 година, според хороскопот, има среќни денови, односно денови на моќ и сила.

Во среќните денови, според астролошката прогноза, можете да го подобрите расположението и продуктивноста, да донесете важна одлука и да тргнете по патот на личното исполнување. Одлични се за решавање проблеми, наоѓање мир и посветување на личните амбиции. Откријте кои се најсреќните денови во јануари:

1 јануари – магична серија 1 – 1

01.01 е важен ден кој ја симболизира среќата на новите работни места. Корисно е првиот ден од годината да го поминете на работа, па нешто негативно не треба да ви пречи. Ако нешто не ве исполнува и не ви носи среќа, не правете го тоа на првиот ден од 2022 година.

2 јануари – Меркур преминува во знакот Водолија

На 2 јануари планетата ќе биде во единаесеттата куќа, каде што ќе остане до 25 јануари. Овој ден и следните три недели ќе бидат поволни за работа, шопинг, комуникација, остварување нови познанства. Овој ден посветете го на романтиката и работата, пронајдете рамнотежа меѓу двата аспекта.

3 и 4 јануари – Метеорски дожд од квадрант

Квадрантидите ќе бидат активни од самиот почеток на годината, но нивниот врв ќе биде на 3 и 4 јануари. Овој метеорски дожд има многу моќна енергија. Од астролошка гледна точка, третиот и четвртиот ден од годината ќе бидат многу поволни за започнување на секој важен бизнис, решавање на насобраните проблеми.

18 јануари – Крај на ретроградниот Уран

На 18 јануари ја ослободуваме негативната енергија што се наталожила во нас. Од овој ден па натаму, многумина од нас ќе можат да го заборават минатото и да гледаат кон иднината. Уран ќе ви помогне да ве исчисти од стравови и комплекси. Овој ден ќе биде полн со пријатни изненадувања.

24 јануари – денот на преминот на Марс во знакот Јарец

Марс ќе премине во Јарец на 24 јануари, каде што ќе остане до 5 март. Финансискиот сектор ќе процвета, бидејќи присуството на Марс во десеттата куќа на хороскопот создава одлични услови за работа и носење важни одлуки. Многумина од нас ќе можат да излезат од нашата комфорна зона и да преземат акција.

29 јануари – Крај на ретроградното движење на Венера

На овој датум Венера ќе го започне своето директно движење, поради што ќе бидеме опкружени со романтична енергија и позитивност. Оваа планета ќе ни даде силен позитивен поттик. Многу луѓе ќе станат многу попродуктивни, не само на 29 јануари, туку и во текот на преостанатите месеци од годината.

30 јануари – опаѓачка месечина во Јарец

На 30 јануари Месечината ќе се намалува во однос на Земјата. Тоа значи дека неговото растојание до нас ќе биде сведено на минимум. Ова значително ќе ја зголеми неговата сила и моќната лунарна енергија. Ако се земе предвид дека на овој ден опаѓачката месечина ќе биде во соѕвездието Јарец, можеме да заклучиме дека денот ќе биде многу продуктивен. Многумина ќе се посветат на реализација на големи планови и амбиции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Fine Living

Талентираните архитекти на студијата MAD можат да добијат инспирација од се, дури и од портокалови портални кранови! Со новиот проект тие учествуваа на меѓународниот...

Advertisement