Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хороскопот најавува измама, нервоза и загуба: На 3 знаци им се заканува опасност заради Големата Конјункција во декември 2020-та

Големиот спој е редок и посебен астролошки настан што се случува најчесто еднаш во 20 години. Тоа подразбира средба на Јупитер и Сатурн во еден хороскопски знак. Во последните 200 години, Големиот спој скоро секогаш се појавувал во знаците на Земјата, но сега, на 21 декември 2020 година, Јупитер и Сатурн ќе се усогласат во знакот на Водолија. Овој настан е толку редок што претходниот пат се случил во средниот век, пред 800 години.

Енергијата на Водолија е револуционерна и носи вистинска конфузија. Се фокусира на општото добро и затоа се можни индивидуални фрактури. Во ваква констелација најголемата криза и земјотресите во нивните светови ќе ги почувствуваат Овните, Биковите и Вагите.

ОВЕН

Многу Овни би можеле да загубат, па затоа се препорачува да ги подмирите долговите. Не се препорачува да започнете нешто ново во бизнисот овој месец. Вашиот владетел Марс ќе биде негативно аспектиран со Плутон, затоа не се препорачува да се прават некои работи насилно и агресивно. Бидете трпеливи да ги завршите работите. Емотивно, големи одлуки можат да се случат со зафатен Овен.

Може да има криза и недоразбирање од страна на партнерот. Некои проблеми се предизвикани од деца, додека други се од пари. Имате поддршка од пријатели и родители.

Можеби ви е пријатно и ефикасно да размислите сами без совет на другите. Слободните Овни имаат можност да запознаат зрела личност, затоа не донесувајте избрзани одлуки, туку подлабоко запознајте се.

Кога станува збор за здравјето, сè е во ред, сепак, бидете активни и тренирајте.

БИК

Нервозата достигнува врв овој месец. Сепак, размислете и зачувајте ја вашата постоечка работа, без оглед на тоа што мислите дека заработувате малку. Обидете се да бидете смирени и љубезни кон деловните партнери и шефови. Емоционалната ситуација се комплицира бидејќи ги одложувате проблемите, така што сè се трупа.

Некои Бикови може да детектираат неверство или вашиот партнер се дистанцирал од вас. Се разбира, искрен разговор може да биде ефикасен, па затоа треба да ги решите сите сомнежи. Некој Бик отвора некои нови емотивни настани.

Слободните наскоро ќе имаат добар познаник, но сепак подобро да се запознаат пред да влезат во врска.

Кога станува збор за здравјето, одморете се повеќе и одете на масажи кои лекуваат за вас.

ВАГА

Во првиот дел од месецот, може да имате компликации на работа каде што може да доживеете стрес. Некои грешки се провлекоа поради вашата прекумерна релаксација. Неопходно е да не се вознемирувате и бурно да реагирате, да бидете смирени и да не влегувате во конфликти.

Некои Ваги можат да добијат пари од повеќе извори, така што тоа не ви создава проблем. Овој месец може да дојде до раскинување на бракот или врската доколку сте биле незадоволни подолго време. Изразете го целото ваше незадоволство од пријателите и партнерот, па кој и да остане со вас ќе биде вистинско чудо.

Ќе бидат изразени многу конфликти и нетолеранција. Овој месец, вие избирате што сакате и како сакате, а храброста е многу насилна и агресивна. Слободните Ваги имаат можност да стапат во врска со личност преку работа или запознавање на рекреација.

Кога станува збор за здравјето, грижете се за вашата кожа, можни се алергиски реакции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Fool Moon

Кога станува збор за исхраната на членовите на британското кралско семејство, ние ненамерно замислуваме нешто луксузно и невообичаено. Во фантазијата на многумина, веднаш се...

Uncategorized

Американската пејачка Лејди Гага настапи на церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател eо Бајден. 34-годишната славна личност ја отпеа националната химна на скалите во...

Fine Living

Вештачкото езеро Ресија се наоѓа во Јужен Тирол, на северот на Италија, а е изградено во 1950 година. До оваа 1950 година имало три...

Advertisement