Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хилари Даф гола на насловна страница: Таа низ годините научила како да го сака и прифаќа своето тело

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди за убавина.

Хилари Даф реши да биде поотворена за прифаќање на своето тело, па во таа прилика позираше гола за насловната страница на магазинот „Women’s Health“ и проговори за тоа како со годините научила да го сака сопственото тело.

Таа се присети дека поминала години се чувствувала исцрпена од постојаното борба со килограмите и обидот да го доведе своето тело во состојба прифатлива за другите. Сето ова резултирало со тоа да се бори со нарушување во исхраната кога имала само 17 години. Даф призна дека стигнала до фаза каде што денес целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди за убавина.

– Мислам дека на 34 години стекнав голема почит кон своето тело. Тоа ми помогна да изградам прекрасно семејство. Чувствувам дека колку повеќе стареам, толку сум посигурна во својата кожа. И моето тело помина низ многу промени во формата и големината во текот на животот. Навистина сум фасцинирана од тоа што сум жена, како и сите промени низ кои може да помине нашето тело во текот на својот живот – изјавила актерката.

Даф признала дека не го прифатила целосно нејзиното тело додека не ја добила ќерката Бенкс и сфатила дека е „моќна“ со тоа што повторно станала мајка откако поминала низ развод.

– Терапијата многу ми помага. Се обидувам да работам на Zoom со мојот терапевт најмалку двапати месечно, ако не и повеќе, ако треба. Но, мислам дека треба само да разговарате и да ги имате вистинските луѓе околу вас кои навистина можат да слушаат кога ви треба.

Даф додаде дека се предизвикала себеси да остане доследна во одењето на терапија, споредувајќи колку ни е понекогаш полесно да се фокусираме на изгледот наместо на менталното здравје.

– Се распаѓаме од тренинзите за да го доведеме телото во форма и да изгледаме најдобро. Правиме третмани за лице и ботокс, коса, прамени, веѓи, кревање трепки и слични работи. Но, сакам да работам на она што е внатре – тоа е најважниот дел.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement