Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хејли Бибер е на листата на Forbs за највлијателни личности до 30 години, но не поради манекенството…

Причината е нејзината успешна и профитабилна подготвителна козметичка линија Rhoda Skin со пептиди, која храбро ја основа среде пандемијата.

Манекенката и инфлуенсерка Хејли Бибер долго ќе ја памети оваа година поради неверојатниот деловен пробив што ја однесе во одбрано друштво. Таа беше вклучена во престижната листа на Forbs 30 под 30 години и ја краси насловната страница на тој престижен магазин. Причината поради која таа беше препознаена како многу успешен и богат американски претприемач е нејзиниот козметички бренд Rhode Skin.

Имено, сопругата на поп ѕвездата Џастин Бибер го основала среде пандемијата, во 2020 година, но од на сите познати причини го лансирала дури оваа година. Колку бил вносен овој потег, навестува проценката на нејзиното богатство за оваа година, од 20 до 25 милиони долари. А сепак, профитот не е најважниот мотив што ја навел да влезе во бизнисот, вели таа.

„Мојот омилен дел од целиот овој процес е креативниот дел од работата. Конечно успеав. Сакам да бидам водечка во сопствената деловна приказна“, рече Хејли Бибер.

Посебна е затоа што во јуни оваа година лансираше линија на препаративна козметика со три производи за нега на лице кои содржат пептиди, што е се поголем хит бидејќи ги измазнуваат брчките, ја зголемуваат еластичноста на кожата и го стимулираат производството на колаген. Во исто време, тие чинат помалку од 30 долари, па не е чудно што има листа на чекање од наводно 700.000 корисници кои се увериле во ефикасноста на брендот Rhode Skin, како што наведува Forbs.Компанијата на Хејли Бибер прогнозира раст од осум цифри, што значи дека таа постигнала преголем успех, па искусни играчи во козметичката индустрија ѝ симнуваат капа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement