Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Хари и Меган полека го губат нивниот најголем сојузник и пријател

Кралицата на ток-шоуата, легендарната 66-годишна Опра Винфри, беше меѓу првите кои ги поддржаа принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл кога решија да го напуштат кралскиот двор и да започнат да живеат самостојно во САД. Всушност, тие, наводно, ја донеле одлуката само по консултација со Опра, а кога пристигнале во Америка, Опра ги угостила во нејзиниот дом се додека не нашле свое сместување, што кажува многу за тоа колку е длабоко нивното пријателство. Сепак, се чини дека одметнатиот кралски пар започна да ја губи поддршката од нивниот најголем сојузник, а за тоа можат да се обвинат само себеси, пишува списанието „New Idea“.

Имено, откако се преселиле во Америка, Хари и Меган најавија заеднички проект со Опра. Бидејќи темата за менталното здравје е многу важна за војводите од Сасекс, тие сакаа да направат серија документарни филмови на оваа тема со Опра, кои требаше да бидат прикажани на Apple TV + минатата година. Сепак, премиерата веќе беше одложена неколку пати, а извор близок до поранешниот водител на некогаш најгледаното ток-шоу во светот откри дека причината за доцнењето е што Опра веќе не е сигурна дали е паметно да се работи со Хари и Меган, со оглед на тоа што јавноста веќе некое време ги критикува дека во своите јавни говори, но и во подкастите кои неодамна ги работеа за Spotify, тие се прават премногу „паметни“ и споделуваат лекции.

meghan markle, princ harry

„Опра не може да си дозволи толку лош публицитет што се крена околу кралската двојка“, рече изворот, додавајќи дека поранешната водителка е исто така под притисок на водачите на „Епл“ да го одложи проектот. „Таа сè уште се надева дека критиките кон Хари и Меган во јавноста наскоро ќе стивнат и дека ќе може да го продолжи овој проект, за кој смета дека е многу важен“, заклучува изворот. Од друга страна, порталот Gossip cop смета дека Опра не им врти грб на војводите од Сасекс, туку дека единствената причина за одложување на документарецот е пандемијата на Ковид-19. Ова е поткрепено со најновите информации дека документарецот сепак ќе има премиера, но само во втората половина на оваа година.

Да потсетиме, Хари еднаш прокоментира дека тој самиот страдал од проблеми со менталното здравје, особено по смртта на неговата мајка, поради што отишол да се консултира со експерти од областа на медицината. Иако беше потег за пофалба, Бакингемската палата тогаш одби да ја коментира серијата, која требаше да се појави на малите екрани минатата година, а чиј главен спонзор требаше да биде таткото на Хари, 72-годишниот принц Чарлс.

Princ charles

‘Динамичниот документарец во неколку епизоди ќе се фокусира на ментални болести и ментално здравје. Неговата цел е да ги инспирира гледачите да имаат искрен разговор за предизвиците со кои се соочува секој од нас и да научи, не само како да преживее, туку и како да напредува “, напишаа Хари и Меган за овој проект на нивниот официјален профил на Инстаграм.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Четири спални, пет бањи и засенчена градина во италијански стил – вака изгледа новата вила Кристен Стјуарт, која неодамна ја купи за 6 милиони...

Green Tea

Покрај мисијата за зачувување на сјајниот изглед на кожата, кокосовото масло се користи веќе многу години за нега на сува коса, но овој, според...

Fool Moon

Кога слушнавме дека Џулија Робертс и Џорџ Клуни ќе играат заедно оваа година во романтичната комедија „Ticket to Heaven“, 2021. веќе наликува на подобра...

Fool Moon

Ларса Пипен повторно била главната sвезда на песочните плажи во Мајами, благодарение на бикинито и облините, кои гордо ги истакнала. Американската популарна ријалити sвезда,...

Advertisement