Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Фатална тројка: На овие женски хороскопски знаци мажите не можат да им одолеат

Жените родени во знакот на Бик, Близнаци и Јарец имаат неверојатен шарм, па на мажите им е многу тешко да се спротивстават.

Бик

Нема маж кој може да одолее на жена родена во знакот на Бик, нејзината убавина или сила. Оваа жена е секогаш најгласната личност во собата. Таа привлекува мажи со својата духовитост, и има силни лидерски способности, поради што е склона кон организација и контрола. Таа е некој што е убава однадвор, но и одвнатре.

Близнаци

Таа има традиционална убавина што обично може да ја видите само во стари филмови и секогаш се однесува како вистинска дама. Таа многу добро ги чита луѓето, затоа не обидувајте се да и продадете неколку приказни затоа што нема да ги „купи“. Жените родени во овој хороскопски знак имаат неверојатни очи, па кога ќе ги погледнете нема да можете да и одолеете. Веднаш ќе се заљубите во неа.

horoskop, devojka, žena, sreća, ljubav

Јарец

Не сака врски на една ноќ, па затоа никогаш нема да биде со некого само за краткотрајно задоволство. Таа повеќе би сакала да остане сама отколку да се задоволи со помалку отколку што заслужува. Таа е интелигентна, па кога зборувате, ќе биде интересно и ќе научите работи што не сте ги знаеле порано. Таа сака мажи кои имаат нешто паметно да кажат. Знае дека изгледот може да се промени, но начинот на размислување на мажот нема да се промени толку лесно. Таа е силна и секогаш ги постигнува своите цели, без оглед колку време и треба за тоа. Оваа жена никогаш не би била во насилна или токсична врска затоа што се цени доволно и не дозволува маж да ја контролира.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement