Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Уметност за нокти: трендови за оваа есен

Иако обично е најдобро, барем кога се работи за маникир, понекогаш ни треба нешто малку поинакво. Овде влегува во игра и уметноста за нокти, но пред да размислите за маникир кој е само премногу, знајте дека и уметноста на ноктите може да се намали – на крајот на краиштата, погрижете се во нашата галерија!

Од необични форми во разни бои, преку омбре техника, па сè до малку поинаков француски маникир – есенските трендови ни нудат можност да ги задржиме ноктите во центарот на вниманието!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement