Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Убавици и демони: Машки тренд кој моментално е најпопуларен во Холивуд

Што е заедничко за сестрите Кардашијан, Ким и Кортни и Меган Фокс? Или … Можеби е подобро да се запрашаме што е заедничко за Пит Дејвидсон, Тревис Баркер и Машин Ган Кели?

Одговорот на првото прашање е многу сличен избор на мажи, особено во овие штотуку појавени фази на „дејтинг“ историја, а одговорот на второто е моќна убавица.

Од ова лесно може да се заклучи дека на сцената за состаноци, особено кај познатите, постои своевиден тренд – по крајно „нормалните“ партнери, мажите кои ги третираат своите сопруги како принцези, кои се моќни и успешни, многу познати дами се свртеа кон сосема спротивни типови на мажи кои во жаргон можат да се наречат демони, а кои всушност се комбинација од панк, рок и е-бој стил, не само естетски, туку и животен стил.

Како да ги препознаете? Бледа, речиси проѕирна кожа, претежно многу тетоважи, пирсови и накит, лежерни или запоставени фризури и прилично ексцентрично однесување. Најинтересно од сè е што и нивните партнери полека го менуваат своето однесување, ги ослободуваат инстинктите и, изгледа, почнуваат да ја живеат втората младост, поточно тинејџерските години. За среќа, тие и понатаму остануваат верни на својот препознатлив стил, додека со нивните емотивни врски фразите како „убавица и ѕвер“ или „добра девојка и лошо момче“ се подигнуваат на сосема ново ниво.

Се чини дека се започна со Аријана Гранде, која во 2018 година се сврши со нејзиниот тогашен партнер Пит Дејвидсон, што значи дека и слатки како неа можат да најдат животен сопатник во опасен тип. Во ред, таа очигледно во него не пронашла ништо, но ја сфаќате поентата. Пејачката со овој потег изгледа како да им даде зелено светло на сите жени дека навистина можат да бидат со секого, колку и да изгледа чудно парот барем заедно.

Се сеќаваме само колку пати сме кажале за некого дека е како небо и земја и дека воопшто не одат заедно – па, тоа денес изгледа е повеќе од пожелно.

Пит Дејвидсон сега е во врска со Ким Кардашијан, нејзината сестра Кортни е свршена за Тревис Баркер, додека Меган Фокс и Машин Ган Кели со своето појавување на црвениот тепих секој пат не оставаат воодушевени. Но, ако типот на личности „Сакам мир во светот“, овие парови само треба да ги остават да живеат и да уживаат во нивната, претпоставувам, љубов, без разлика колку долго ќе трае. На крајот на краиштата, дури и кога ќе го најдеме совршениот маж за себе, со кој кликнуваме како две парчиња од сложувалка, никој не гарантира дека навистина ќе бидеме среќни и исполнети и дека навистина ќе живееме среќно до крајот на животот.

Не сакам да кажам дека овие мажи немаат никакви амбиции да заклучуваат врз основа на нивниот изглед, но можеби е навистина точно дека во овие врски жените се оние кои се главните во секој поглед. И додека секој во својата гранка и на свој начин го освојува светот, можеби навистина им треба опуштен и неврзан маж кој нема да им биде конкуренција или кој нема да ги загрози со своите планови, туку ќе им ја донесе потребната доза на слобода и олеснување. На крајот на краиштата, треба да се потсети дека, кога ќе се исклучат камерите, тоа се само луѓе од крв и месо на кои им треба малку „рокенрол“. Доволно биле фини и фокусирани, да оставиме сега малку да се олабават сопирачките. Би вредело.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement