Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Три хороскопски знаци кои ќе ја најдат вистинската љубов оваа пролет

Ако сте сами, бидете внимателни! Пролетта 2021 година може да биде крајно романтична за овие три хороскопски знаци.

Според астролозите, по неколку години осаменост, знаците на Зодијакот од нашата листа повторно ќе веруваат во вечна љубов!

Проверете дали сте на списокот на кандидати за голема и незаборавна љубов!

БЛИЗНАЦИ
Среќната Близнаци веќе неколку месеци активно го бара совршениот партнер. И се чини, за прв пат во ова време, повторно, како да се инспирирани од силно и меѓусебно чувство. Во мај 2021 година, претставниците на овој воздушен знак ќе се сретнат со „стар“ пријател. И одеднаш сфаќаат: иако совршено ја познаваат оваа личност, како да ја гледаат со други очи – да, ова е вид на вистинска љубов на прв поглед!

СТРЕЛЕЦ
Во текот на целата 2020 година, претставниците на овој огнен знак се чувствуваа крајно непријатно затворено – не само физички, туку и емоционално. Осаменоста беше особено акутна. Но, во 2021 година, треба среќно да ја кренете главата повторно! Ситуацијата со заклучување на светот е особено тешка за претприемничките Стрелци, кои се навикнати да ја запознаваат другата половина некаде на ново место. Сепак, веројатноста дека ќе ја сретнете љубовта на вашиот живот во април 2021 година е многу голема!

ШКОРПИЈА
Оваа година, многу зависи од тежината на вашата желба. Да, веќе подолго време тврдите дека сте подготвени за ново поглавје за љубовта во вашиот живот, но всушност со ова срце до сега дојдовте до ова сознание. Скорпиите се желни да се вљубат во 2021 година! И, подготвени сте за се што е можно за ова. Но, кога и како ќе се случи ова? Според астролозите, постои голема шанса посакуваното запознавање да се случи благодарение на апликацијата за дружење на почетокот на пролетта. Вашето срце почнува да чука побрзо од надојдените чувства!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement