Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ТРИТЕ НАЈУБАВИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Имаат неверојатна моќ и пленат на секој чекор!

Ѕвездите и месецот на раѓање можат да влијаат на убавината на една личност. И не се работи само за физичкиот изглед, туку и за карактерните црти кои ги прават луѓето привлечни и убави.

Убавината е во окото на гледачот, но како особини и карактер, може да биде предоредена од хороскопскиот знак.

Затоа, ви пренесуваме кои 3 знаци од Зодијакот се издвојуваат по убавина од останатите.

Вага

Со овој знак на Зодијакот владее висорамнината Венера, а поради нејзиното влијание Вагата ја има најубавата физиономија. Лицето им е овално, директно и привлечно, а носот краток. Нивниот најголем адут е исправениот грб. Водат грижа за елеганцијата и оставаат впечаток во секоја прилика.

Вагите се многу префинети, елегантни, привлечни и зрачат на секој чекор.

Јарец

Овој знак на Зодијакот е еден од трите најубави знаци и има најубаво тело. Јарците, а особено жените родени во овој знак, имаат препознатлива фигура на песочен часовник и истакнати облини.

Лицето им е изразено, а очите им се големи и често зелени или сини.

Благодарение на мирниот изглед и експресивните очи, жените родени во овој знак се однесуваат како сонувачи.

Заштитен знак им е насмевката, но и тоа што се секогаш дотерани.

Тие се истакнуваат со долгите и убаво обликувани нозе, кои се нивниот најголем адут.

Скорпија

Скорпиите имаат многу впечатливи лица. Често зрачат со посебен сексапил, привлечни полни усни, убава коса и заводливи очи.

Како и Вагите, имаат елегантни движења и се препознаваат по нагласените црти на лицето и силната вилица.

Нивните очи се големи и често хипнотизирачки, со необични нијанси. Имаат малку мрсна кожа и витко тело, иако немаат изразени мускули. Нивното најсилно оружје е секако продорен поглед на кој никој не може да остане рамнодушен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement