Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Тие се сомневаат во сè: Овие хороскопски знаци се параноични и исплашени

Природно е и сосема нормално дека понекогаш се чувствуваме исплашени, меѓутоа, постојат луѓе кои почесто чувствуваат дека светот кова планови против нив.

Тие се чувствуваат несигурно и многу сомнително. Постојат четири хороскопски знаци на кои им е неверојатно тешко да им веруваат на луѓето.

Овен

Луѓето родени во знакот Овен сметаат дека сите ги лажат. Ова е затоа што тие се плашат дека луѓето ќе ги измамат и дека на крајот ќе ги изневерат. Затоа не веруваат во никого и се сомнителни на секој што ќе го запознае.

Девица

Девиците се секогаш внимателни и свесни за својата околина. Тие претпоставуваат дека има нешто најлошо кај луѓето и честопати прават сценарија во главата што ги прави да се чувствуваат исплашено и беспомошно.

Скорпија

Бидејќи Скорпиите се многу чувствителни и емотивни луѓе, не е изненадувачки што тие се сомнителни кон луѓето што ги познаваат. Тие честопати се чувствуваат исплашени и загрижени без причина.

Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и честопати чувствуваат дека не им се дадени доволно заслуги. Тие се чувствуваат параноично во врска со фактот дека луѓето ги оставаат настрана и ги игнорираат нивните таленти.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement