Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Тест кој говори за вашата љубовна судбина – Она ​​што прво го гледате на сликата открива која е вашата сродна душа

Пеперутките во стомакот најмногу се припишуваат на хемијата, но љубовта во целина е невозможно да се опише само како хемиска реакција или игра на хормони. Љубовта е магично чувство кое ги надминува инстинктите, правилата и вкоренетите верувања. За секој од нас љубовта е посебно, автентично пристаниште во кое сакаме да се вкотвиме и да уживаме во хоризонтот на најубавите чувства.

Меѓутоа, често не сме свесни што очекуваме од љубовта и каков партнер сакаме, кои се нашите намери, потреби и што најмногу не исполнува на романтичен план. Овој едноставен тест со оптичка илузија брзо и лесно открива што е тоа што најмногу ве привлекува кај партнерот, како и кои се вашите слаби и силни страни во љубовните врски. Сè што треба да направите е внимателно да ја погледнете сликата – она ​​што прво ви го привлече вниманието може да открие нешто ново и интересно за вашиот љубовен живот. Дали прв пат видовте жена со маска, пар, празен брод или маж кој управува со брод?

Прочитајте ги решенијата!

Ако првпат сте виделе жена со маска:

Во љубовта најмногу ве привлекува нешто мистериозно, односно самиот почеток на врската и потрагата по совршениот партнер. Најголемото задоволство ви носи играта на заведување, запознавање, првите денови и месеци на забава, романтични игри…. Пеперутките во стомакот се пресудни за вашата љубовна среќа. Вашата слабост во љубовта е тоа што имате чувство дека нешто ви недостасува кога врската со партнерот ќе стане мирна и стабилна, кога ќе заврши фазата на заведување. Првите денови на романтична љубов се прекрасни и ќе ви го стоплат срцето, но мора да разберете дека љубовта е многу повеќе од заведување и почетни романтични игри.

Ако на сликата прво гледате еден пар:

За вас најважно во љубовта е чувството на сигурност. Не сакате љубовни игри, дискусии и турбулентна врска. Совршениот однос за вас е хармоничен, мирен, лојален, љубовен. Ако сретнете ваква личност, подготвени сте да го поминете целиот живот со него. Безбедноста е одлична, но вашата слабост е што лесно се повлекувате кога ќе се појават предизвици. Во секоја љубовна врска, можно е одвреме-навреме интимноста да се намалува, а комуникацијата да биде полоша. Наместо да бегате од проблемите, обидете се да ги заобиколите овие пречки заедно со партнерот и повторно запловете во мирно пристаниште.

Ако погледнете празен брод:

Во љубовта најмногу ве привлекува да влезете во нешто непознато. За многу луѓе менувањето и влегувањето во нешто непознато е страшен момент, но ви носи живост и возбуда. Сакате да се препуштате на непознати авантури и на тој начин го поттикнувате вашето срце да чука посилно. Духот на авантурата е она што ве одржува во живот. Вашата слабост е стравот од приврзаност и фактот дека не зјапате во човечката душа. Секој маж е како отворена книга, треба да прочитате што повеќе страници за да го разберете и запознаете. Наместо да се стремите кон авантура, обидете се да запознаете некого подлабоко. Можеби така ќе ја запознаете вашата вистинска сродна душа.

Ако погледнете како човек управува со брод:

Ако сте забележале човек во далечина кој води бродот, тогаш постојано се борите против стравовите и несигурноста. Кога ќе сретнете некого, за момент ги заборавате вашите слабости, но кога ќе се појават животните предизвици, лесно ја губите самодовербата и храброста. Важно е да сфатите дека никој не може да ви донесе вистинска љубов ако не развиете љубов кон себе. Љубовта ве прави смели кон животот, а секојдневната работа на себе ќе ви донесе среќа и напредок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement