Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Тексас одело со отпечаток на слики од ренесансата: најживописниот стил на Ирина Шајк

Ирина Шајк одамна ги претвори улиците на Менхетен во модна писта.

Манекенката редовно шета во најмодерни комбинации на облека со својата ќерка Леа, а папараците често ги забележуваат.

Поради својата облека и чувството за тренд, Ирина Шајк се закити со титулата стилска икона и трендсетер, чии модни техники ги усвојуваат девојки ширум светот.

Новото издание на моделот не е исклучок бидејќи Ирина Шајк повторно влезе во хроника на уличен стил на сите модни публикации. Овој пат, на прошетка со својата ќерка, Шајк избра total look од тексас, кој се состои од панталони и фармерки од брендот Вивиен Вествуд – се чини дека е најрелевантниот избор на сезоната.

Необичниот принт комплет, што прикажува ренесансна слика на францускиот уметник на рококо Франсоа Бушер, наречена Дафнис и Клои, го привлече целото внимание.

Сликата целосно го покрива тексас костумот на Ирина Шајк. Стајлингот го надополни со чизми со масивен ѓон и црна чанта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Црните плажи се појавуваат на места кои некогаш имале силна вулканска активност или се во близина на сѐ уште активни вулкани. Долгите бели песочни...

Cotton Club

Иконски чанти, чевли и други детали добија летно, песочно освежување… Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кири штотуку ја лансираше...

Fool Moon

Еден ден некој го праша најбогатиот човек на светот: „Дали има некој побогат на светот од тебе?“ Најбогатиот човек одговори: „Да, постои личност која...

Fine Living

Кога ќе го слушнеме Alvisi Kirimoto + Partners, првото нешто што ни паѓа на ум е ништо друго освен извонредност во архитектурата и уметност...

Advertisement