Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Тајната на љубовните вештини на Памела Андерсон: Овие луѓе се најдобри во кревет!

“Веганизмот дефинитивно влијае позитивно на вештините за водење љубов. Тоа сум го слушнала многу пати од други луѓе, и самата сум веган, па затоа сум прилично сигурна во таа изјава и апсолутно се согласувам со неа. Но, исто така мислам дека секогаш многу сум се забавувала во таа област “, рече поранешната sвезда на ТВ серијата „Чувари на плажата “.

“Холестеролот во месото, јајцата и млечните производи предизвикува затворање на артериите (и не стврднува ништо друго!), го забавува протокот на крв во сите органи, не само во срцето. Веганизмот може да го подобри вашето целокупно здравје и да ја зголеми издржливоста во спалната соба.“

„Здравото тело е секси тело, а јадењето месо не е здраво, поврзано е со срцеви заболувања, дијабетес, мозочни удари и дебелина, а сите горенаведени се главните причини за еректилна дисфункција“, објави 53-годишната Памела на Твитер деновиве.

Pamela Anderson

„Но, може да имате висок холестерол дури и ако сте веган, ако јадете погрешна храна“, прокоментира водителот Морган, кој се обиде да ѝ противречи на актерката тврдејќи дека тој, „како вистински месојад“, нема проблеми во спалната соба, но Андерсон не си дозволи да биде збунета и продолжи да инсистира на придобивките од растителната диета.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Една година откако бремена одеше на модната ревија на Шанел, Џиџи Хадид се врати од породилно отсуство на пистата за новата колекција на Версаче...

Fool Moon

Талентирана, вредна, имагинативна, уникатна – така на најкраток начин можеше да се опише Нина Симоне, музичка дива која се бореше за граѓанските права со...

Fool Moon

Ако сакате интровертна личност, првата пречка да ве запознаат подобро е нивната срамежливост. Од таа причина, треба да имате повеќе разбирање од вообичаено, во...

Fool Moon

Припадниците на овој хороскопски знак сакаат да заведуваат, не се срамат да се препуштат на разни видови задоволства во спалната соба, а партнерите често...

Advertisement