Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Тантричка нумерологија: Што Ви открива Вашиот број за животниот пат

Бројот на патот покажува што треба да направите во текот на овој живот за да се чувствувате исполнети и успешни. Ако сè уште не сте сигурни која е вашата цел, зошто сте овде на овој свет, бројот на патот може да ви дадaт насоки

Како да се пресмета бројот?
Бројот на патеката е збир на датумот, месецот и годината на раѓање и претставува уште еден предизвик на вашата животна патека. На пример, ако сте родени на 27 април 1982 година, додадете ги сите цифри: 2 + 7 + 4 + 1 + 9 + 8 + 2 = 33, а потоа додадете 3 + 3 = 6 (бидејќи добиениот број треба да се намали на број помеѓу 1 и 11). Значи, бројот на вашиот Пат е скриен во бројот 6.

Тантричка нумерологија: Пресметајте ја вашата животна цел

Бројот на патот одговара на прашањето: Како можеме да ги трансформираме нашите животи за да ја завршиме животната мисија за која сме родени?
Овој број е клучот за исполнет живот и разбирање кои сме и зошто сме тука во моментов. Квалитетите што се кријат во вашиот број „Патеки“ треба да се живеат и развиваат од ден на ден, бидејќи во спротивно секогаш ќе се чувствувате како да ви недостасува „нешто“ во животот.

Овој број исто така ги претставува талентите што треба да ги совладате во овој живот за да се чувствувате целосни и исполнети. Тоа ни покажува кои патеки да ги избереме и како да ги искористиме за да го направиме она што го сакаш и што треба да живееш среќно и да ја исполниш твојата лична мисија.

Бројот 1
Потребно е да се изрази креативноста во која било форма за да се чувствувате длабоко исполнети во овој живот. Користете ја таа креативност за да си помогнете себе си и на другите. Имате голема желба и потреба свесно да ја „следите вашата среќна starвезда“, а тоа можете да го постигнете само со балансирање на срцето и главата – нека вашето сочувство и креативност бидат во рамнотежа.

Бројот 2
Своето исполнување ќе го најдете во овој живот посветувајќи се на слушање на вашиот внатрешен глас и врска со вашата Душа. Треба да ги покажете овие квалитети јасно и отворено за да можете да се ослободите себеси и другите од осаменоста.

Клучот за вашиот успех и исполнување во овој живот е вашата побожност, посветеност, вера. Посветеноста значи успех во вашиот живот. Вашиот пат е пат на љубов и лојалност. Имате голема желба да бидете во значајна, убава врска. За да успеете во ова, треба понекогаш да ризикувате и никогаш не е доцна да се започне. Да се ​​биде премногу внимателен во врските може да значи дека пропуштате некои прекрасни можности!

Бројот 3
Вашето исполнување на животот можете да го најдете во грижата за сите суштества. За да создадете рамнотежа во сите животни ситуации, треба подеднакво да се грижите и за другите, но и за вашите сопствени потреби. Треба да гледате на светлата и позитивна страна во сè, во луѓе и ситуации, но клучно е да преземете одговорност за себе, секогаш да имате надеж и да ја гледате светлината на крајот од тунелот. Ако не ја гледате позитивната страна во сè, барем смејте се, бидејќи хуморот ви помага да најдете светлина во мракот. Отстранете ја негативноста кон себе (лутина, самообвинување, самоуништување), градете љубов кон себе.

Бројот 4
Треба да служите со љубов и чиста несебичност за да го постигнете исполнувањето на вашиот живот, да им помогнете на другите луѓе да најдат значење и вредност во нивните животи. Посветете им го својот живот на другите, бидејќи понизноста и услугата се клучот за вашата среќа. Ако ги задоволувате вашите сопствени потреби пред другите, тоа на крајот секогаш ќе ве доведе до неуспех. Со служење на другите, сите ваши потреби и желби ќе бидат целосно исполнети.

Вашата најголема желба и потреба во овој живот е да бидете во рамнотежа со вашиот внатрешен и надворешен свет. Наместо да ја избегнувате оваа рамнотежа, треба да ја барате. И клучот лежи во медитацијата!

Бројот 5
Ќе го доживеете своето исполнување во овој живот предавајќи ги другите на пример за да бидете инспирација за нив. Вашиот пат во овој живот е да бидете учител, да ги учите другите со примерот на вашиот сопствен живот. Ова се постигнува со реално живеење на вашиот начин на живот, со „практикување на она што го проповедате“, со тоа што другите учат од вас, тогаш и вие ќе се чувствувате исполнето. Постои одреден проблем во споделувањето со другите и искрено поврзување. Работете на тоа и вашиот живот магично ќе се промени.

Бројот 6
Најдобар израз на вашиот животен пат е дека сте во молитва и медитација и дека ја споделувате таа свест со другите. Тоа е вашиот пат кон успехот и исполнувањето во овој живот, посветена и просветлена личност. Преку концентрација, фокус, проекција, стабилност и контрола наоѓате успех во овој живот. Совет: Создадете своја сопствена реалност со вашите раце, не очекувајте ја од другите.

Бројот 7
За да бидете исполнети во овој живот, треба да ги развиете своите способности за безусловна љубов и апсолутна благодарност, да се посветите на воздигнување на другите, давајќи им инспирација и надеж.

Вашиот клуч за успех во овој живот е да бидете нежна и милостива личност кон другите. Вашето присуство е многу моќно. Користете ја оваа енергија за да го подигнете човештвото со вашите зборови, музика, постапки. Совет: Бидете она што сакате да бидете, без оглед на нечии очекувања.

Бројот 8
Ќе најдете исполнување во овој живот, носејќи им радост, енергија, надеж и лекување на другите, помагајќи им да ја пронајдат својата бестрашност и виталност. Преку вашата радост и сочувство, ќе станете успешни во овој живот и помагањето на другите ќе ја исполни целта на вашиот живот.

Работете со сите можни извори на енергија (медитација, дишење, сонце, вода, здрава храна) – каква било форма што ви дава сила и виталност да добиете што повеќе енергија за да ги лекувате оние кои имаат потреба.

Бројот 9
Вашето исполнување на животот ќе го најдете преку суптилниот тек на животот. Ќе се изразите најдобро со изложување на вашето знаење со благодат и смиреност за да ги уверите другите луѓе. За да се чувствувате целосни, успешни и исполнети, треба да станете исклучително мирна и вешта личност во сите животни ситуации. Ова се случува преку искуството да се доживеат ситуации на суптилно ниво, во длабочините на сопствената смиреност, каде што ќе можете да ги освежите и инспирирате другите. Медитирајте и ќе станете многу мирни и стабилни.

Научете, истражете, научете како да комуницирате со огромното знаење што лежи во вас. Направете го тоа, но на нежен, суптилен начин, без груби зборови или наметнување на вашите ставови.

Бројот 10
Клучот за исполнување на вашата судбина во овој живот е да живеете во состојба на апсолутна кралска храброст и раскош! Тоа произлегува од вашата бестрашност и брилијантност, така што другите ќе бидат инспирирани од вас и вие самите ќе станете исполнети.

Луѓето очекуваат да бидете светли, креативни, храбри. Не се разочарувајте себеси или нив со вашата воздржаност, срамежливост, неуспеси. Вие сте создадени и родени да блеснете, да успеете. Работете на тоа нон-стоп!

Бројот 11
Вашето исполнување на животот ќе го најдете со тоа што ќе станете постојан потсетник и пример за бесконечна, креативна, флексибилна свест. Ова најдобро ќе се изрази кога ги користите своите дарови и моќ да ги привлечете луѓето кон нивната највисока свест.

Вие имате „мисија“ во овој живот, се истакнувате во сите области од животот и бидете сигурни во вашето знаење и достигнувања. Имате вродена „свесност“ за себе, за вашите јаки и слаби страни. Знаете и чувствувате дека сè што ви треба е обезбедено за вас и дека сè што треба да направите е да командувате со тој настан. Не чекајте, соберете ја целата храброст и енергија – и одете! Ова е извонредна животна патека!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Колку и да изгледал поромантичен и попривлечен светот во 50-тите години од денес, времињата значително се промениле, а со нив, и начинот на кој...

Cotton Club

Стилистите велат дека нема фризура, шминка и „аутфит“ на која латино дивата Џенифер Лопез не изгледа и стои добро. Иако е позната по своите...

Fine Living

Ако прашате многу љубители на музиката, тие ќе ви кажат дека нема ништо поубаво во светот од мелодичниот звук на пијано… Давајќи ви шанса...

Cotton Club

Британскиот бренд Paul Smith слави 50-годишнина од постоењето и враќа дел од историските графички дизајни од својата богата архива за оваа специјална пригода. Пол...