Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Таа имала 38, а тој 60 кога се запознале: љубовната приказна на познатиот актер кој ја пронашол својата сродна душа после два брака…

Разликата од 22 години не е пречка за Харисон Форд и Калиста Флохарт.Актерот Харисон Форд (81) и Калиста Флохарт (59) се запознале кога имал 60 години и додека бил во процес на развод од втората сопруга.

На доделувањето на Златните глобуси во 2002 година, ниту еден од нив не размислуваше за љубов, ниту еден за друг.

Имаше гласини дека Калиста го привлекла вниманието на Индијана Џонс со намерно истурање пијалок врз него, но актерката ги негираше тврдењата.

  • Разговаравме можеби 20 минути пред да се истури виното, а вистината е дека Харисон го истури виното – изјави Калиста за магазинот Hello во 2003 година.

Како што се пишуваше, нивната љубов се случила на прв поглед, но нивната врска долго ја криеле од јавноста.

Џејмс Марсден, колегата на Калиста од серијата „Ali Mekbil“, еднаш зборуваше за тоа како бил на првата средба на двајцата актери во 2002 година.

За време на појавувањето на The Late Late Show, Марсден објасни дека се спријателил со Флокхарт преку заедничка работа и дека таа го поканила на вечера,а потоа да пие во домот на Форд. И имаше приказни кои кружеа во медиумите дека Харисон и Калиста првично ја криеле својата врска со тоа што Џејмс одел секаде со нив претставувајќи се како нејзин партнер.

Двојката го направи своето прво официјално појавување во јавноста на 59. Филмски фестивал во Венеција во септември 2002 година.

Харисон Форд е страствен за летање со авиони со години откако ја доби пилотската дозвола. За негова среќа, Калиста исто така уживаше во летање и тоа беше активност што ги поврза на почетокот на нивната врска.

„Калиста сака да лета и јас сум воодушевен затоа што ми е толку важно и нешто што е многу позабавно со некој кој навистина ужива“, изјави Форд за People во 2003 година.

Долго време на сите им беше „забележлива“ разликата во години, но не им беше проблем.

-Постојано заборавам дека е 22 години постар од мене. Тоа воопшто не влијае на нашата врска. Сакам како изгледа наутро кога ќе се разбуди.Изгледа како момче – рекла еднаш актерката.

Харисон ја запроси Калиста за време на едно патување во 2009 година по седум години врска на Денот на вљубените, а една година подоцна се венчаа во Санти Фе.

Кога се венчаа, актерот стана татко на посвоениот син на Калиста, Лиам, а нивното заедничко семејство вклучува четири деца на Харисон од неговите претходни два брака: Бенџамин, Вилард, Малком и Џорџија.

  • Не зборувај.Кимни со главата – објасни еднаш Харисон Форд кога го прашаа која е тајната на среќниот брак.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement