Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Сѐ што треба да знаете за новата сезона на „The Handmaid’s Tale“

Ако се надевавте на feel-good серијал што ќе ве одвлече од фактот дека помина скоро една година од почетокот на пандемијата, ќе мора да ве разочараме.

По долго одложување поради последиците од коронавирусот, премиерата на четвртата сезона на The Handmaid’s Tale конечно пристигнува на 28 април, а неодамна беше објавен и првиот трејлер, кој не враќа во дистопискиот свет Гилијад.

Бунт. Војна. Можеби победа? Не сме сигурни што да очекуваме од новата сезона, имајќи предвид како завршија работите минатиот пат, со ранетата Џун (а може да се претпостави и мртва). Сепак, според трејлерот, гледаме дека нè чека највоинствената сезона досега. „Во оваа сезона со 10 епизоди, Џун (Елизабет Мос) го возвраќа ударот на Гилијад во улога на опасен водач на бунтовниците, но ризиците што ги презема носат нови и неочекувани предизвици. Нејзината потрага по правда и одмазда се заканува да ја изеде неа и најблиските “.

Покрај веќе познатите ликови, ќе се појават и некои нови улоги, вклучувајќи ја и Мекена Грејс во улогата на г-ѓа. Кис, сопруга на влијателен командант во Гилијада. Младата сопруга која со сигурност го води и одржува своето домаќинство ќе се истакне по својот субверзивен тон што повторно ќе ги изненади гледачите во текот на оваа сезона на „Приказната на слугинката“. Уште едно изненадување што ни го носи четвртата сезона е што Елизабет Мос за прв пат ќе се најде во улога на режисер за третата епизода.

Возбудено го чекаме крајот на април со надеж дека конечно ќе ја видиме Џун и нејзината екипа како ја добиваат борбата против патријархалниот Гилијад еднаш засекогаш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement