Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Стилска еволуција: Зошто Викторија и Дејвид Бекам претходно се појавувале исклучиво во еднаков аутфит?

British football star David Beckham and his wife Victoria arrive at Rome's Ciampino airport, 17 November 2006. The couple is one of the guests of US superstars Tom Cruise and his fiancee Katie Holmes who are expected to marry at the weekend, in the Odescalchi Castle, in the lakeside town of Bracciano near the Italian capital.,Image: 19557931, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: GIULIO NAPOLITANO / AFP / Profimedia

Иконски комбинации на Пош и Бекс на кои сакаме да се потсетиме!

Викторија и Дејвид Бекам сега би можеле да бидат синоним за стил, класа и гламур, но веројатно е фер да се каже дека тоа не било секогаш така.

Како и да е, за волја на вистината, кога Пош и Бекс почнале да ги качуваат скалите на шоубизнисот биле познати по нивниот позабавен и смел начин на облекување. И кога го кажуваме тоа, најмногу мислиме на нивната координирана облека.

Во случај да не се сеќавате, некои од најпознатите комбинации на Дејвид и Викторија ги вклучуваат необичните ансамбли што ги носеле на венчавката, како и сè оние кожни работи што ги носеле кон крајот на 90-тите.

По толку години, како гостин во емисијата „Tonight Show“ пред неколку дена, Викторија откри зошто Дејвид и таа носеле слични стајлинзи. „Изгледаше како добра идеја во тоа време“, изјави Викторија, додавајќи: „Мислам дека имаше многу наивност во сè, тогаш не ја познаваме добро модата“.

Иако сега е успешна модна дизајнерка која доби исклучиво пофалби за елегантните стајлинзи, Викторија открива дека би сакала сега да ја има истата доза на самодоверба и едноставно да се забавува со облекување: „Само што се забавувавме со облека, што е искрено, онака како што треба да биде“, призна таа. „Навистина би сакал да имав храброст да го направам тоа сега повеќе“.

Погледнете ги иконите на ретро-изгледот Пош и Бекс во галеријата што ќе ве вратат во некои други времиња.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement