Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Срамежливи и затворени: Хороскопски знаци за кои разговорот не им е силна страна

Некои луѓе можат лесно да разговараат со вас како да ве познаваат цел живот, а вие сте се запознале пред десет минути. Меѓутоа, овие хороскопски знаци, разговорот не им е баш силна страна.

Рак

Раковите се во суштина срамежливи – не се чувствуваат пријатно меѓу новите луѓе и често стануваат нервозни во нивната околина. Затоа, секојдневниот разговор не им оди добро.

Девица

Тие често се „книжни молци“ кои не го разбираат концептот на разговор. Тие сакаат да ги знаат најдлабоките тајни и желби на личноста со која разговараат, па затоа не ги интересира премногу идејата за разговор.

Скорпија

Тие треба да соберат многу храброст за да разговараат со некого. Не сакаат излишна, непотребна комуникација, бидејќи по својата природа се прилично затворени и резервирани.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement