Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Споменикот на принцезата Дијана ги помири принцовите Вилијам и Хари

Принцовите Вилијам и Хари не комуницирале неколку месеци – наводно, причината била емиграцијата на Хари во САД и неговото повлекување од кралските должности.

Ситуацијата дополнително ја влоши скандалозното интервју на војводата и неговата сопруга Меган Маркл со Опра Винфри: во него тие тврдат дека биле дискриминирани во кралското семејство.

Принцот Вилијам го негира сето ова – но, околу кралското семејство се шпекулира дека тој одбива да оди на помирување со неговиот помлад брат. Но, наскоро, очигледно, тие повторно треба да најдат заеднички јазик. Сето тоа поради споменикот на нивната мајка, принцезата Дијана, кој ќе биде поставен во јули.

Се известува дека принцовите веќе заеднички го одобриле дизајнот на идната статуа. Ова го изјави извор близок до вајарот Иан Ранк-Бродли, кој работи на статуата.

„Споменикот беше одобрен од Вилијам и Хари. Само тоа знам“, изјави извор за таблоидот The Sun. Исто така е познато дека принцовите заедно ќе присуствуваат на откривањето на споменикот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement