Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Споменикот на принцезата Дијана ги помири принцовите Вилијам и Хари

Принцовите Вилијам и Хари не комуницирале неколку месеци – наводно, причината била емиграцијата на Хари во САД и неговото повлекување од кралските должности.

Ситуацијата дополнително ја влоши скандалозното интервју на војводата и неговата сопруга Меган Маркл со Опра Винфри: во него тие тврдат дека биле дискриминирани во кралското семејство.

Принцот Вилијам го негира сето ова – но, околу кралското семејство се шпекулира дека тој одбива да оди на помирување со неговиот помлад брат. Но, наскоро, очигледно, тие повторно треба да најдат заеднички јазик. Сето тоа поради споменикот на нивната мајка, принцезата Дијана, кој ќе биде поставен во јули.

Се известува дека принцовите веќе заеднички го одобриле дизајнот на идната статуа. Ова го изјави извор близок до вајарот Иан Ранк-Бродли, кој работи на статуата.

„Споменикот беше одобрен од Вилијам и Хари. Само тоа знам“, изјави извор за таблоидот The Sun. Исто така е познато дека принцовите заедно ќе присуствуваат на откривањето на споменикот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Advertisement