Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Сонцето влегува во знакот Стрелец: Подгответе се за тектонски промени во сите сфери на животот!

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и хармонија, ги прави среќни луѓето околу вас и наоѓа задоволство во малите нешта. Дали тоа значи дека нè следи период полн со љубов и радост?

Всушност, влегувањето на Сонцето, кое претставува животна енергија и сила во знакот Стрелец, ги потсетува сите хороскопски знаци на интересни факти. Ни носи промени на љубовно поле, но и интересни финансиски можности. Имавме низа интересни и турбулентни настани на ѕвезденото небо во текот на месец ноември. Се ближи крајот на годината, а во воздухот се чувствува празничната атмосфера. Дали идиличната атмосфера ќе ја напнат астролошките настани или ќе ја смират? Ви откриваме во следните редови!

КАКО СОНЦЕТО ВО ЗНАКОТ СТРЕЛЕЦ ЌЕ ВЛИЈАЕ НА ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК?

Откако на 25 ноември Сонцето влезе во знакот Стрелец, астролошкото небо нема да се смири. Имаме интересна врска помеѓу секстилот на Сатурн и Хирон на 27 ноември. Хирон се смета за комета која се наоѓа помеѓу Сатурн и Уран на ѕвезденото небо.

Тоа е негово природно опкружување и тој може да му каже на поединецот за талентите што ги добил од раѓање. Непосредно пред крајот на ноември, Хирон прави секстил со Сатурн, планета која нè учи на важни животни лекции. Изгледа дека оваа комбинација не потсетува кои сме и проверува дали сме се исклучиле од старите модели на однесување и дали сме научиле лекции од минатото.

КАКВИ ПРОМЕНИ ВО ЉУБОВНИОТ ПЛАН НИ НОСАТ СОНЦЕТО ВО СТРЕЛЕЦ И СЕКСТИЛОТ НА САТУРН СО ХИРОН?

На љубовен план влегувањето на Сонцето во знакот Стрелец ни нуди можност за нови почетоци. Овој период, кој започнува на 28 ноември, ќе не потсети колку е важно да го слушаме светот околу нас и да уживаме во него. Ако се опуштите во првите денови по 28 ноември, можете да запознаете нови луѓе, да ги обновите старите познанства и да ги решите несогласувањата од минатото на изненадувачки лесен и позитивен начин. Стрелецот е директен и енергичен, не губи време на разни трикови и не троши зборови.

Доколку сте во врска, ќе ве пречека нежност и ќе ги исполните вашите, но и желбите на партнерот. Прекрасен период за семејни дружења, средба со партнерот со родителите, планирање на семејството и остварување други важни цели во љубовта за вас. Во исто време, Сонцето во знакот Стрелец може да донесе контакт со униформирани мажи, кои имаат силни позиции во општеството. Ваков интересен настан на љубовно поле особено ќе го погоди самиот Стрелец, но и Лавовите, Овните и Јарците. Слободните ќе уживаат во слободното време, ќе станат поотворени за нови познанства и ќе имаат можност да ги продлабочат односите со драги луѓе.

Правилото на Стрелец не принудува да бидеме активни, да поминуваме време во друштво, во природа играјќи, забавувајќи се. Практично, да го славиме животот! Иако ова не е поврзано со љубовта, влегувањето на Сонцето во знакот Стрелец ќе ја поттикне нашата внатрешна енергија. Ако веќе долго време планирате да започнете со тренинзи, јога или медитација, сега е вистинското време. Треба да се фокусираме на промена на навиките и постигнување на најдобра можна хармонија со луѓето околу нас, бидејќи Сатурн не предупредува на 27 ноември. Тоа ни носи искушение, луѓе од минатото кои ни биле лоши, но може да нè сретне и со лошо здравје ако не сме се грижеле во минатото. Ѕвездите како да не предупредуваат дека е време да тргнеме напред и да се бориме за себе, во љубовта, но и на здравјето!

КАКО ДА ГИ ИСКОРИСТИТЕ АСТРОЛОШКИТЕ НАСТАНИ И ДА НАПРЕДУВАТЕ ВО БИЗНИСОТ И ФИНАНСИИТЕ?

Како да ги искористите астролошките настани и да напредувате во бизнисот и финансиите?

Сонцето во Стрелец означува прилив на нова енергија и ослободување од негативните модели на однесување. Некои од вас можат да добијат нови идеи и да организираат деловни состаноци, да побараат покачување и да се борат за безбедно место во компанијата. Ова особено се однесува на Бикот, Рибите, Близнаците и Водолијата.

Доколку некои од вас размислуваат да започнат бизнис, приватен бизнис, ќе почувствувате наплив на адреналин и голема желба за независност од системот. Не донесувајте избрзани одлуки, проверете ги сите аспекти на бизнисот и пазарите пред да инвестирате. На финансиски план, владеењето на Стрелец може да не доведе до импулсивни купувања. Затоа направете детален буџетски план, бидејќи минувањето на Сатурн не предупредува и ни ја буди совеста. Време е и за едукација, надградба на знаењата, но и запишување на разни курсеви, кои ќе послужат за подобро позиционирање на работното место.

Доколку сте желни за промени на крајот на ноември и астролошките настани што следат ќе ви дадат сила и ќе ве потсетат колку е важно да верувате во себе. Искористете го овој период и започнете со долги одложувања, тренинзи, деловни потфати и разрешете ги несогласувањата со луѓето од вашето опкружување.

Не мора да навлегувате толку длабоко ако не се чувствувате подготвени, само запишете ги вашите цели за следната година. Ќе ве обземе позитивна енергија!Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement