Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Скарлет Јохансон лансира сопствена линија на козметика

Многу наскоро, светот ќе добие уште една козметичка линија: Скарлет Јохансон е подготвена да им се придружи на Ријана и Лејди Гага.

Актерката објави дека планира да лансира сопствена козметичка линија. Продажбата ќе започне во првиот квартал на 2022 година, а името на новиот бренд сè уште не е откриен. Исто така е познато дека Victoria’s Secret и Juicy Couture и тимот што учествуваше во лансирањето на линијата за убавина ќе и помогнат на актерката да го отвори и развие брендот.

„Се восхитувам на козметиката која има моќ да се трансформира уште од детството. Како тинејџерка, мојата мајка ми вметна страст да се грижам за себе. Пред неколку години се оддалечив од договорите со брендовите за убавина за да создадам нешто што е блиску до мене. Резултатот е чист, достапен пристап кон убавината“, коментирала самата Скарлет Јохансон за веста за претстојното лансирање на линијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Four Seasons

Поради недостаток на патишта во Гимелвалд, жичарата Шилторн застанува, а има и екстремна пешачка патека опремена со челични скалила… Доколку сакате да уживате во...

Fine Living

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна...

Advertisement