Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

СКАНДАЛ СРЕДЕ УЛИЦА! Се појавија детали за турбулентната врска на Шакира и Пике, со години не беа во добри односи и вешто ја криеја ТАЈНАТА…

Во јавноста како бомба одекна веста дека по 12 години врска пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике се разделуваат. Многубројните фанови не можеа да поверуваат, а набрзо почнаа разни приказни и се чини дека на славниот пар навистина не му цветале рози.

Нови приказни се појавуваат секој ден, сите се вртат околу измамите.

Исто така, шпанските медиуми објавија дека најновата измама на Пике не била прва и дека всушност траела многу подолго.

Откриено е и дека парот се расправал на улица, викајќи еден на друг и дека Шакира завршила со повреда, поради што го откажала концертот, а подоцна и целата турнеја бидејќи го изгубила гласот, пренесува Marca.com.

Шпанската новинарка Силвија Таулес откри некои клучни елементи поврзани со колумбиската пејачка и шпански фудбалер во програмата на шпанската телевизија Теле 5. Таа објасни и дека проблемите со парите датираат најмалку од 2017 година.

Имено, таа година Шакира и Пајк имале сериозна криза во врската поради наводно неверство, вели Силвија. Тој конфликт толку се засили што една многу гласна кавга резултираше со тоа што Шакира остана без глас. Пејачката поради тоа наводно морала да ја откаже турнејата.

– Се расправаа на сред улица пред сите – објасни новинарот и продолжи:

  • Нивната врска избувна многу порано отколку што сите мислат и подолго отколку што знае јавноста – а потоа додаде дека измамите и забавите на Пајк не се ништо ново.

Славата на Пике, односно неговата репутација на сцената на ноќниот живот и клубовите, е позната одамна и тоа не е ништо ново“, вели таа.

Инаку, Пике се фотографираше со непозната русокоса на забава.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement