Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Сите подеми и падови на младата холивудска ѕвезда во филм што едвај чекаме да го погледнеме!

Американската пејачка и актерка Селена Гомез го најави документарниот филм „My Mind & Me“, кој светската премиера ќе ја има на 4 ноември.

Американската тинејџерска ѕвезда, поп принцеза, актерка и дизајнерка Селена Гомез летово го прослави својот 30-ти роденден, а оваа есен ќе биде објавен првиот биографски документарен филм „My Mind & Me“ во продукција на Apple+, посветен на нејзиниот живот и работа.

Продуцентите тоа го најавуваат како интимен поглед на подемите и падовите кои таа ги доживеала на патот во изминатите дваесет години и во тој процес стекнала лично богатство чија вредност се проценува на 95 милиони долари.

Селена Гомез со Тејлор Свифт на Греми наградите 2016 година во Лос Анџелес, кога започнаа нејзините проблеми со менталното здравје

Фокусот на шоуто е ставен на последните шест години од животот на ѕвездата од популарната серија „Only Murders in the Building“, во која ја игра една од главните улоги, а судејќи по првата најава, Селена Гомез целосно си ја отвори нејзината душа во неа.

Во него, главната протагонистка се смее и плаче додека објаснува дека нема да промени ништо во животот, иако имало денови и недели кога не и било воопшто лесно со себе, особено кога и било тешко да дише поради напади на паника.

„По години на слава на врвот на популарноста, работите се искомплицираа и не и беше лесно да се справи со славата. Потона во темнина и депресија, а нејзиното патување до нова светлина траеше цели шест години“, пишува службеникот. Објавување на филмот, чија премиера е закажана на 4 ноември оваа година. Режисер на филмот е Алек Кешишијан, кој се прослави со музичкиот документарен филм „Madonna: Truth or Dare“, кој го сними во 1991 година.

“Моите дваесетти беа патување низ убави, тешки и болни периоди кои никогаш нема да ги заборавам. Сите овие настани, сите овие искуства и неволји ме обликуваа во личноста што сум денес. И сè уште учам, но сум повеќе сигурна во себе и знам што сакам, а што не. Научив да бидам благодарна за сите подароци и им благодарам на сите луѓе кои ме зајакнуваат на мојот пат и кои ме поддржуваат. Поради нив сакам да станам најдобрата верзија од себе за да можам да им се оддолжам за нивната поддршка, време и внимание што ми го даваат“, напиша Селена Гомез во својата објава, која за првпат јавно проговори за важноста на менталното здравје во Белата куќа на Форум за ментално здравје на младите.

„За ова треба јавно да се зборува, бидејќи самиот разговор помага. И не треба да се срамиме да побараме стручна помош, ако не можеме сами да ги решиме проблемите со поддршка од блиски луѓе. За ова знам многу од моето искуство бидејќи имаше денови кога сè ми изгледаше црно и безнадежно. Процесот на закрепнување бара време и труд, но сето тоа на крајот се исплати“, заклучила таа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ferrari го започна развојот на моделот Purosangue во 2017 година и официјално ја потврди веста за производството на својот прв SUV една година подоцна....

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Advertisement