Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

СИТЕ МОМЦИ НА СЕЛЕНА ГОМЕЗ РАНГИРАНИ ПО НЕТО ВРЕДНОСТ…

Може да се каже дека поп-ѕвездата Селена Гомез во животот излегувала само со успешни мажи.

Селена Гомез, која порасна во Тексас, беше навикната на камерите уште од мала кога глумеше во Барни и пријателите. Таа беше едно од најпознатите лица на Дизни повеќе од една деценија кога глумеше во познатото шоу Wizards Of Waverly Place. Продолжувајќи ја својата кариера како актерка, таа се впушти во музиката во 2009 година и го издаде својот прв соло албум, Stars Dance, во 2013 година. Како што растеше ѕвездата, нејзиниот живот и врски беа под будното око на јавноста, токму поради нејзиниот избор на мажи.

Врските на Селена Гомез беа тема на разговор уште од моментот кога таа накратко се забавуваше со Ник Џонас за време на нејзините години во Дизни. Од нејзината врска со Џастин Бибер до кратките романси со Чарли Пут и Зед, ајде да ги погледнеме познатите дечковци на Селена Гомез рангирани според нивната нето вредност.

Самуел Крост – 1,5 милиони долари


Селена Гомез имаше кратка врска со Самуел Крост од крајот на 2015 година до почетокот на 2016 година кога последен пат беа забележани заедно. Додека се шпекулираа дека се заедно во 2019 година, Гомез откри дека била сингл две години. Крост е сопственик на модниот бренд што го носи неговиот назив и прв го лансираше својот бренд во соработка со March For Our Lives, работејќи во модната индустрија со години.

Чарли Пут – 25 милиони долари


Во март 2016 година, беше објавено дека Чарли Пут и Селена Гомез тајно се забавуваат, но дури две години подоцна Пут ја потврди веста. Како што дознаваме, пејачката изјавила дека врската била краткотрајна, но била доста импресивна, исто како и нивниот дует We Don’t Talk Anymore. Чарли Пут најпрво го привлече вниманието на јавноста откако ги објави своите музички дела на платформата Јутјуб, а денес неговата музика стана мултиплатина ширум светот. Тој е еден од ретките пејачи со совршен глас и висока интонација.

Орландо Блум – 40 милиони долари


Долго пред Орландо Блум и Кети Пери да стапат во врска, Блум излегуваше со Селена Гомез. Тие првпат се сретнаа во „We Day California“ во 2014 година, веднаш по неговото разделување со тогашната сопруга Миранда Кер. Различни медиуми објавија заеднички слики од парот, но тие долго време ги демантираа гласините. Блум е успешен актер кој стана познато лице ширум светот поради улогата во филмовите „Господарот на прстените“ и „Пиратите од Карибите“.

Зед – 45 милиони долари


Селена Гомез и Зед имаа краткотрајна, но слатка романса во 2015 година кога беа во врска, но никогаш не ја официјализираа. Според пишувањата на медиумите, Зед признал дека му било тешко да излегува со неа бидејќи таа била една од најозборуваните познати личности во Холивуд, а околу него имало „медиумски лудило“ кое го погодило неговото семејство, па парот ставил крај на поврзување. Зед е популарен диџеј добитник на Греми и соработувал со некои од најголемите имиња, вклучувајќи ги Џастин Бибер, Лејди Гага и Аријана Гранде.

Ник Џонас – 70 милиони долари


Како најпознати ѕвезди на каналот Дизни, Селена Гомез и Ник Џонас се забавуваа во раните тинејџерски години. Гомез дури и глумеше во спотот за песната на Ник „Burnin’ Up“. Двојката раскинала по краток период, но останале пријатели. Џонас е најпознат по тоа што е дел од бендот Jonas Brothers и глумејќи во неколку филмови, вклучувајќи го и Jumanji: Welcome To The Jungle. Моментално е во брак со актерката Пријанка Чопра.

Ниал Хоран – 70 милиони долари


Холивудските медиуми долго време шпекулираа за врската меѓу Селена Гомез и Најл Хоран уште во 2015 година. Тие во текот на интервјуто ја признаа меѓусебната љубов и восхит еден кон друг. Сепак, тие наводно биле видени како се бакнуваат на подиумот на роденденската забава на Џена Деван. Хоран се прослави откако се приклучи на One Direction, еден од најпродаваните и најпопуларни британски бендови, а исто така има издадено хит синглови за време на неговата соло кариера.

Џастин Бибер – 285 милиони долари


Нејзината најпозната врска досега беше со Џастин Бибер. Романсата траеше од 2010 до 2018 година. Првпат беа забележани во 2010 година, а една година подоцна ја официјализираа врската на црвениот тепих. Нивната врска на крајот заврши во 2018 година, при што Бибер се ожени со Хејли Болдвин. Џастин Бибер е еден од најплатените пејачи во Холивуд и има заработено преку 150 милиони долари од продажбата на своите албуми ширум светот.

The Weeknd – 300 милиони долари


Нејзината втора најпозната врска се случи во 2017 година кога парот првпат беше забележан во Санта Моника. The Weeknd е познат по својата уникатна музика и R&B жанр што му донесе многу Греми награди. Во јануари 2017 година, парот ја официјализираше својата врска на Инстаграм и заедно присуствуваа на фестивалот Коачела. Во мај заедно прошетаа на црвениот тепих на настанот Мет Гала, но до крајот на 2017 година парот раскина.

Селена Гомез, исто така, претходно се забавуваше со актерите Тејлор Лотнер и Дејвид Хенри. Таа не е во врска од 2017 година и изјави дека работи на себе и се труди да открие нови работи во животот. Гомез, исто така, им се врати на своите актерски корени и моментално глуми во хит серијата Only Murders In The Building.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement