Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Сите им се восхитуваат! ова се 3-те најмоќни жени во хороскопот: Целиот свет е под нивни нозе!

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци лесно го освојуваат светот – тие се најмоќните во Зодијакот!

Астролозите откриваат кои се овие неверојатно моќни жени на Зодијакот – целиот свет е под нивните нозе, а тие се неверојатно шармантни и харизматични. Подготвени се да го освојат целиот свет и ниту една пречка не може да ги попречува кон нивната цел.

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најмоќни и постигнуваат се што сакаат:

БИК

Природата и подарила на жената Бик многу способности, таленти и мудрост. Тие поседуваат огромна енергија и желба да бидат во центарот на настаните и несомнено привлекуваат внимание каде и да се појават. Природната мудрост, реалното размислување ги разликуваат претставниците на овој хороскопски знак. Сите нејзини планови, соништа, буџети и распореди се реализираат веднаш по планирањето.
Таа има природна љубопитност, затоа жената Бик активно го проширува опсегот на своите знаења и интереси. Од друга страна, сè што е ново ќе биде темелно проучено, разбрано и применето во животот. Талентирани и наменски, мудри и успешни – никој не може да одолее на нивниот шарм и харизма.

СТРЕЛЕЦ

Искреноста е главниот квалитет на жената Стрелец. Таа секогаш е целосно искрена во љубовта. Веселоста и оптимизмот на претставниците на овој хороскопски знак привлекува најмногу, а разговорите со неа се многу интересни и вредат секоја минута. Отвореноста, дружељубивоста, љубезноста привлекуваат многу пријатели, дури и деловни партнери. За мал круг пријатели, жената Стрелец е подготвена на многу работи, понекогаш, дури и на штета на сопствените интереси – таа секогаш ќе помага со совети, психолошки поддршка и ако е потребно и финансиски. Сепак, за возврат бара целосна искреност. Искрена, љубезна, отворена – жена Стрелец е подготвена да го освои целиот свет.

ЛАВ

Брилијантна, успешна, самоуверена, недостапна и мистериозна – така повеќето мажи ја гледаат жената Лав. Прекрасна манија, неверојатен вкус, остар ум ја прават жената родена во знакот на Лав неверојатно привлечна. Фантастична харизма, способност да се презентира и позира во секоја комуникација е основа на нејзиниот успех и во личниот живот и во нејзината кариера. Таа има неверојатна внатрешна сила. Најголемиот недостаток е тоа што Лавиците не толерираат никаква, дури и најмала критика. Во првата можност, лицето кое ги критикува може лесно да биде поразено во јавноста.
Иако активно го прошируваат кругот на познаници, тие комуницираат на деловно поле, Лавовите сепак остануваат прилично затворени, само блиските луѓе го знаат нивниот личен живот и вистинското лице. Заводлива, интелигентна, извонредна, мистериозна и недостапна – жена во знакот на Лав победува на прв поглед.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement