Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Синот на Дејвид и Викторија, Ромео Бекам, се пресели во Мајами – и ги следи стапките на неговиот татко

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл.

Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа година.

И сега синот на Дејвид и Викторија Бекам официјално откри што е следно за него – тој ги следи стапките на татко му и станува фудбалер.

Romeo Beckham is the spitting image of dad David as he plays football in  Florida - Mirror Online

19-годишникот сподели слика од себе како тренира на теренот во средата и напиша: „Фокусиран“.

Ромео, исто така, го ажурираше своето био на Инстаграм, откривајќи дека е „спортист“ и во моментов е „фудбалер на @fortlauderdalecf“, тим кој игра во USL лигата 1, третолигаш на американски фудбал.

Romeo Beckham is the spitting image of dad David as he plays football in  Florida - Mirror Online

Мими и Ромео откриваат како ја одржуваат романсата на долги растојанија

Фановите побрзаа да го пофалат неговиот потег во кариерата, при што еден напиша: „И јас чувствувам возбуда за вашата фудбалска кариера. Сакам да гледам повеќе фудбалски објави“.

David Beckham and son Romeo play on Inter Miami Teqball table… and Man Utd  legend wins with hilarious cheat

Вториот додаде: “Се обложувам дека го направи татко ти толку среќен и горд. Сигурен сум дека тој посакуваше барем еден од неговите синови да го наследи во фудбалот. И ти изгледаш навистина добро”.

Минатиот месец, тинејџерот сподели слика на која е облечен во комплетот на Форт Лодердејл и напиша: „Мојата страст“.

Претходно оваа година, додека семејството Бекам помина дел од локдаунот во Мајами, Викторија ја навести иднината на нејзиниот син. „Ромео тренираше со тимот овде секој ден, бидејќи на крајот тоа е она што тој сака да го прави“- изјави Викторија за „Вог“.

Romeo Beckham is the spitting image of dad David as he plays football in  Florida - Mirror Online

Дејвид и Викторија ѝ испратија на Мими урнебесниот подарок додека Ромео тренира во Мајами

Се чини дека Ромео е во Мајами сам, бидејќи неговите родители и помладиот брат Круз и сестра Харпер живеат во Велика Британија. Неговиот најстар брат, Бруклин, моментално живее во Лос Анџелес со неговата свршеница Никола Пелц.

Едно лице кое Ромео дефинитивно го нема е неговата двегодишна девојка, Мими Реган. И покрај оддалеченоста, двојката се чини дека успева, благодарение на Дејвид и Викторија.

Родителите на Ромео ѝ испратија на Мими две огромни слики од нивниот син, за да ѝ прават друштво додека тој е отсутен. Споделувајќи слика од урнебесниот подарок, Мими напиша: „ШТО на долги релации ??? Ви благодариме за превозот @victoriabeckham @davidbeckham. Мајами -> Велика Британија.

Romeo Beckham kisses girlfriend outside Inter Miami CF stadium | Metro News

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement