Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Секој хороскопски знак има свој Љубовен јазик – еве кој е вашиот

Лавот сака да биде во центарот на вниманието, Овенот сака личен обожавател, а Стрелецот сака авантура и некој што може да го следи неговото темпо. Ова се само некои од описите на љубовните желби на хороскопските знаци..

Веројатно сте чуле за петте љубовни јазици – потврдни зборови, дело на услуга, примање подароци, квалитетно време и физички допир – дека брачниот советник и автор др. Гери Чепмен воведе во својата истоимена книга од 1992 година „5-те љубовни јазици“. Но, хороскопскиот знак може да ви каже и многу за вашиот љубовен јазик, а сè за тоа може да дознаете подолу.

Овен (21 март – 19 април)
Љубовен јазик Овен: навивач (потврдни зборови)

Вие секогаш трчате кон вашата следна цел и сакате само да победите. Вашиот идеален љубовник е вашиот личен обожавател, оној кој покажува дека е во вашиот тим, без разлика колку е дива, измислена или луда идеја. Цени ги позитивните потврди, телефонските повици за добра ноќ и писмата од не толку тајните фанови. Никој што те сака не може да биде срамежлив. Потребен ви е некој што ви вика од патеката колку љубов чувствува за вас.

Овните го сакаат јазикот во песната: ‘Cheerleader’ од ОМИ

Бик (20 април – 20 мај)
Љубовен јазик Бик: Netflix & Chill (физички допир со назнака за чинот на услугата)

Нема ништо поважно за вас од тоа да се чувствувате пријатно со вашите најблиски. Блаженството е ден поминат на каучот, во плишано ќебе со маратон филмови додека грицкате начос во позадина. Потребен ви е некој што е подготвен да биде мрзлив со вас и за вас. Некој кој е подготвен да одвои по еден ден одмор и релаксација.

Љбовниот јазик на Бул во песната: ‘Work from Home (feat. Ty Dolla $ ign)’ – Fifth Harmony

Близнаци (21.05 – 20.06)
Јазикот на љубовта на Близнаци: Озборувања (зборови за потврда и квалитетно време)

Додуша, никогаш не престанувате да зборувате. Сакате вашите мислења да бидат потврдени и проширени, но ви се допаѓа и добра дискусија. Сè додека нема дискусија за тоа кој те сака. Озборувања се вашите омилени, како и внатрешни шеги. Озборувања и наоѓање на заеднички непријатели на светот е иницијатива за доживотна врска со вас.

Љубовниот јазик на Близнаците во песната: Поголемиот дел од дискографијата на Флитвуд Мек, а особено сè што е напишано од Стиви Никс.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Јазикот на љубовта на ракот: Длабока врска (квалитетно време)

Сè што сакате е да бидете блиски со вашите посебни луѓе. Вашиот идеален љубовник мора да ве следи во сите пресвртници во животот и да ја држи раката низ тешки моменти. Се станува подобро кога сте заедно.

Љубовниот јазик на Ракот во песната: „Остани“ од Ријана

Лав (23 јули – 22 август)
Лав љубовен јазик: Чувство на слава (физички допир и примање подароци)

Сакате рефлектори, па токму затоа и блискоста со најблиските е задолжителна. Врските на далечина не успеваат затоа што сакате да чувствувате љубов во реалниот живот. Исто така, не ви пречи да ве опсипуваат со подароци и признанија, кои исто така ги давате за возврат. Се чувствувате сакани и „на свое“ кога сте во центарот на вниманието како ѕвезда од филм. Придружна улога едноставно не е за вас.

Љубовниот јазик на Лавот е во песната: ‘Good As Hell’, Лизо

Девица (23.08 – 22.09.)
Љубовен јазик на Девицата: Задачи и мали домашни работи (чин на услуга)

Сите сте на брзото бирање за итни случаи, па затоа ви значи толку многу кога некој друг прави нешто за вас. Вашиот љубовен јазик е кога некој мие садови, зема алишта или вози автомобил за да смени масло. Вашиот воздржан е „Внимателно ракувајте со мене и со моите работи!“.

Љубовниот јазик на Девицата во песната: ‘Јас ќе бидам (500 милји)’ – Пролемерите

Вага (23 септември – 21 октомври)
Јазик на љубов на Вагата: Стручен надзор (примање подароци)

Како врвен стилист и гурман, обожавате убави подароци од љубовници и пријатели. Тие не мора да бидат скапи или луксузни, тие само треба да ја рефлектираат вашата единствена личност и чувство за естетика. Како Близнаците, обожавате внатрешни шеги.

Љубовниот јазик на Вага во песната: „Ми се допаѓа“ од Карди Б.

Шкорпија (22 октомври – 21 ноември)
Јазикот на љубовта на Шкорпија: Ескапизам (квалитетно време и физички допир)

Додека сите мислат дека сте секси и мистериозен тип, она што навистина ви е важно е да поминете квалитетно време со луѓето што ги сакате. Потребни ви се пријатели и љубовници кои се чувствуваат пријатно во сите ваши длабочини. Вашиот љубовен јазик е вистински ескапизам и секоја романтична средба треба да ве допре. Без разлика дали станува збор за надреален одмор, декадентен оброк или секс на плажа, секогаш сакате работите да ги одведете во крајност.

Љубовниот јазик на Шкорпија во песната: „Совршени места“ – Лорд

Стрелец (22 ноември – 21 декември)
Љубовен јазик на Стрелец: Авионски билети (квалитетно време)

Вие сите ја сакате драмата. И бидејќи секогаш ја бркате следната авантура, потребен ви е некој што може да го следи вашето темпо. Создавањето на совршени спомени е од најголема важност. Не е важно дали станува збор за романтична вечера на едно затскриено место, патување во Јапонија или пешачење во Италија, искуството е важно. Идеално, вашиот љубовник ги планира сите овие патувања однапред, за да можете да се опуштите и да уживате во возењето.

Љубовниот јазик на Стрелците во песната: „Најлуди соништа“ – Тејлор Свифт

Јарец (22 декември – 19 јануари)
Љубовен јазик на Јарец: Луксузни предмети (примање подароци)

Вие сте исклучително над сè што правите. И бидејќи очигледно знаете сè најдобро и уживате во убавите работи во животот, сакате љубовник кој ги цени тие работи. Нема ништо подобро од некој што знае да избере најквалитетно парче по најдобра цена. Некој што нема да избере што е ефтино наместо нешто што треба да трае. Обожавате и високо-квалитетни работи, па доколку вашиот партнер ви го купи класичниот ќилим „Левисис“ или антички марокански тепих, веднаш започнете со планирање на вашата свадба.

Љубовен јазик на Јарец во песната: „Златен час“ – Кејси Мусгрејвс

Водолија (20 јануари – 18 февруари)
Јазикот на љубовта на Водолија: активизам (акти на служба)

Вие сте бунтовник со цел, па сакате оние што ги сакате не само да ги споделуваат вашите вредности, туку и да се борат и за нив. Лудувајте за некој што не треба да се потсетува да учествува во локална политика или добротворни организации. И клучот за вашето срце не е само давање голема донација или покажување на голем протест, туку секојдневни ситници што прават разлика. Вашиот љубовен јазик е активизам и подготвени сте да му се придружите на вашиот љубовник во промена на светот.

Водолиите го сакаат јазикот во песната: ‘Make Me Feel’ -Жанел Мона


Риба (19 февруари – 20 март)
Рибите го сакаат јазикот: Крајна емпатија (потврдни зборови и дела на услуга)

Рибите сакаат некој да прошета низ огнот за нив. Но, никогаш не би го побарале тоа. Секогаш помислувајте на другите отколку на себе, и потребен ви е љубовник кој ве потврдува и истовремено отстранува голема количина на емоционален товар од грбот. Вие сте сонувач, а оние што ве сакаат мора да бидат подготвени да ве влечат на земјата. Нема ништо подобро од некој да се појави без воопшто да морате да го прашате тоа. Бонус поени добиваат и секој што е подготвен да ви помогне да ги обработувате емоциите што ги апсорбирате на дневна основа како сунѓер.

Љубовен јазик Риби во песната: „Те обожавам“ – Хари Стајлс

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Сигурни сме дека досега неколку пати сте имале можност да слушнете за контроверзниот дизајнер, Филип Плaјн. Неговиот најнов потег – употребата на златни хеликоптери...

Fool Moon

Мерилин Монро своевремено беше Норма Џин, а клучниот чекор во нејзината трансформација во икона за убавина и сексапил е благодарение на нејзиниот шминкер Алан...

Fool Moon

Добро, постои можност вашите последни неколку месеци да сте биле најстраствени досега, а можеби и повеќето напалени … досега. Од друга страна, можеби вашето...

Fool Moon

Клаудија Шифер доби голема чест – создадена е нова кукла Барби според нејзиниот лик! Како дел од роденденот на супермоделот (таа наполни 50 години...