Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Секогаш подготвени за расправа ! Овие пет хороскопски знаци вријат од бес!

Најлесно е да станете непријател со нив…

Овен

Во секој момент лесно можете да му замерите на непредвидливиот Овен и да очекувате експлозивна реакција. Ако се најдете на списокот на нивните непријатели, можете да бидете сигурни дека секој ќе знае за тоа, но не мора да се плашите од нивната одмазда затоа што тие едноставно ќе ве избришат од нивните животи и ќе заборават дека вие постоите.

Близнаци

Близнаците денес можат да ви биде најдобар пријател, а утре најголем непријател. Тие се карактеризираат со променлива природа и брзање. Ако ги повредите, сигурно ќе станете предмет на нивните озборувања.

Лав

Ако се најдете на нивната листа на непријатели, тие ќе сторат се што можат за да ви покажат пред сите други во најлошо светло. Поверојатно е да создадат непријатели на работа отколку меѓу роднини и пријатели.

Девица

Тие немаат многу пријатели и очекуваат нивните пријателства да траат вечно. Кога ќе сфатат дека некој се дружи со нив само за некоја корист, тие веднаш и засекогаш ќе ја исклучат таа личност од нивниот живот.

Скорпија

На Скорпиите им е тешко да се дружат и да им се отворат само на оние луѓе на кои им веруваат целосно. Од луѓето што се јавуваат пријатели се очекува да го прават тоа до крајот на животот, но ако бидат предадени или повредени само еднаш, тие ќе добијат непријател за цел живот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...