Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Седум парови на Зодијакот кои не се баш идеален пар, но можат да успеат

Општо правило е дека огнот работи добро со воздухот, додека земјата работи добро со вода. Сепак, ова не значи дека љубовта и среќата не можат да се најдат на другите страни на Зодијакот.

Овен и Рак
Овните и Раковите изгледаат како лоша комбинација од самиот почеток. Прво, Овенот е импулсивен огнен знак кој сака да биде во движење, додека Ракот е чувствителен воден знак кој сака дома. Ракот, кој е полн со љубов и поддршка, ќе им помогне на Овните да се чувствуваат попријатно за своите чувства, додека Овните ќе помогнат да се открие постраствената страна на Раковите. Сè на сè, може да има многу длабочина во оваа врска.

Бик и Вага
Воздушен знак како Вага и земја како Бик не претставуваат најдобар пар поради нивните некомпатибилни елементи. Бикот е многу приземјен, бавен и сака да знае што ќе се случи понатаму, додека Вагата е понепредвидлива и се менува многу често. Сепак, овие двајца можат да функционираат поради нивната поврзаност со Венера, планетата на љубовта. Поради заедничката владејачка планета, двата знака ја ценат убавината, романтиката и фините работи во животот. И Вагата и Бикот се исто така ориентирани кон посветеност. Без оглед на разликите, тие ќе се потрудат врската да работи.

Лав и Јарец
Една од најголемите причини што оваа комбинација е некомпатибилна е што на Лавовите им треба многу внимание од нивниот партнер. Во исто време, Јарците се познати по тоа што ја ставаат својата работа на прво место. Како и да е, ова необично спарување може да успее. Јарецот исто така може да му помогне на Лавот да се фокусира, додека Лавот ќе му помогне на Јарецот да се опушти. Двата лика се преамбициозни на свој начин. Лав сака да биде sвезда, додека Јарец сака да биде извршен директор на голема компанија. Се на се, можам да биде жешка двојка.

Девица и Лав
Друга комбинација на земја и оган што може да создаде предизвикувачка врска. На пример, на Девицата и треба многу убедување, емоционална стабилност и доследно негување за да почувствува дека нивната врска е добра. Иако за Лавот не е проблем да ги изразат своите чувства или да станат емотивни, тие не секогаш многу обрнуваат внимание на тоа како им оди нивниот партнер. Не е дека не им е грижа, тие се премногу зафатени со себе. Меѓутоа, ако Лавот е со Меркур или Венера во Девица, тоа прави разлика. Ја заснова нивната огнена енергија и тогаш тие навистина добро работат со Девицата. Исто така, Лавот може да биде многу забавен за Девиците и да им помогне да престанат да бидат толку критични.

Вага и Скорпија
Бидејќи Меркур и Венера патуваат многу близу до Сонцето, обично има доста Вага со позиции на Скорпија и обратно. Ова помага да се олесни оваа врска и има многу придобивки од неа. Вагите ќе внесат романса во врската, додека Скорпијата ќе донесе страст. Тие веднаш ќе се чувствуваат привлечени и ќе уживаат да се истражуваат едни со други.

Водолија и Рак
Традиционално, овие два лика не работат добро заедно. Ракот е топол и нежен во врските, додека Водолијата е дистанцирана. Сепак, Ракот може да биде токму она што му треба на Водолијата. Ракот привлекува чувствителност од сите луѓе што ги среќава и ги охрабрува да се чувствуваат доволно безбедно за да се смеат и да плачат, а тоа може да биде катарзично за студениот Водолија. Водолијата исто така ќе им помогне на повеќе традиционални ракови да гледаат на светот поинаку. Како и секоја комбинација на хороскопски знаци, и овие двајца ќе треба да се обидат да најдат златно значење што им одговара на двајцата. Сè на сè, тие имаат многу да научат едни од други.

Риби и Стрелец
Рибите и Стрелецот се примери на два знака кои имаат жешка сексуална напнатост поради иритацијата што ја чувствуваат едни кон други. Стрелецот може да изгледа премногу незрел и несовесен за Рибите, додека Рибите може да изгледа премногу чуден за Стрелецот. Ќе се караат многу, но нешто секогаш ќе ги натера да се вратат едни на други. И Рибите и Стрелецот имаат врска со Јупитер, што дополнително ја зацврстува нивната врска.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Живописен стајлинг на војвотката. На 20 октомври, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се состанаа со хероите и учесниците на фото-проектот Hold Still посветен на...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...

Four Seasons

Познатата водителка Елен Деџенерес и нејзината сопруга Порша де Роси наскоро повеќе нема да бидат соседи на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито,...