Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Сега е првенствено МАЈКА – и тоа носи нови правила! Ева Мендез се враќа на актерството по 8 години, но само под ОВИЕ УСЛОВИ…

Американската актерка со кубанско потекло ја прифаќаше секоја улога што и изгледаше забавна, но тоа нема да биде случај во иднина.

Актерката Ева Мендез (48) направи нешто што не се гледа често во Холивуд – направи осумгодишна пауза.

Откако стана мајка, таа реши да се посвети на семејството, пред се на ќерките Есмералда и Амади, кои ги доби со колегата Рајан Гослинг, а потоа одби да се врати на својата работа. Како што сега истакнува,плановите се сменети таа е подготвена да се врати во Холивуд, но под нејзини услови.

  • Имам многу кратка листа на работи што ќе ги направам – истакна Ева при гостувањето во The View. – Пред да се родат децата прифакав проекти да бидат забавни, но сега нема да правам ништо што има насилство и сексуалност.

Таа истакна дека не би сакала да добие ваква понуда.

  • Се надевам. Но, мора да биде убаво и чисто – рече Ева и на забелешката на Вупи Голдберг дека може да биде „Дизни“ проект, додаде: – Дизни! Совршено!

Последната улога на Ева Мендез беше во филмот „Изгубена река“ во 2014 година, а нејзината последна главна улога беше во 2012 година во драмата „Девојка во развој“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement