Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Сама и гола талка по улиците: Актерката е сместена во одделение по психотична епизода…

Поранешната тинејџерска ѕвезда од романтична комедија била хоспитализирана 72 часа, откако наводно сфатила дека излегува од психотична епизода, се јавила на 911.

Актерката Аманда Бајнс била ставена под 72-часовен надзор на лекари во психијатриско одделение, откако талкала „гола и сама“ по улиците на Лос Анџелес. Актерката, на која претходно и беше дијагностицирано биполарно растројство, а и беше откриено дека користела недозволени супстанци, сама го запрела автомобилот и му кажала на возачот дека штотуку излегува од психотична епизода. Таа потоа се јавила на 911, а полицајците ја пренеле во блиската полициска станица каде стручњак за ментално здравје утврдил дека и е потребен привремен надзор. Се верува дека актерката не се здобила со повреди за време на психотичната епизода..

Во САД постојат оддели за итни случаи за возрасни кои можат привремено да сместат возрасни лица со ментални кризи, кои претставуваат закана за себе или за другите, а таквата психијатриска хоспитализација трае 72 часа. Биполарното растројство се карактеризира со манични и депресивни епизоди кои можат да траат од неколку дена до неколку недели. Бајнс наводно не ги земала нејзините лекови пред да биде примена во одделението, изјави нејзиниот поранешен вереник Пол Мајкл за Page Six.

Во саботата, само еден ден пред да биде пронајдена гола, Бајнс требаше да се појави на саем од 90-тите заедно со нејзините колеги од „All That“. Но, во последен момент таа го откажала доаѓањето, велејќи дека непозната болест ја спречила. Пред речиси една година со судска одлука беше прекинато старателството што нејзината мајка Лин го имаше осум години, а судијата одлучи дека ваквото законско уредување повеќе не е потребно. Актерката беше ставена под старателство во 2013 година, откако имаше неколку вознемирувачки инциденти, вклучувајќи го и наводното палење пожар пред нејзиниот дом.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement