Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Руперт Гринт го собори рекордот на Инстаграм

Mandatory Credit: Photo by Pete Summers/REX/Shutterstock (9097266t) Rupert Grint 'Snatch' TV series premiere, London, UK - 28 Sep 2017

Sвездата на „Хари Потер“ Руперт Гринт го сруши рекордот на Инстаграм затоа што стана човек со милион следбеници во најкус можен рок.

Актерот, кој го играше Рон Висли во сите осум филмови за Хари Потер, го објави својот прв пост на социјалните мрежи на 10 ноември 2020 година, шегувајќи се дека доцни „само 10 години“.

Четири часа и една минута по регистрацијата, неговиот профил достигна еден милион корисници. Според Гинисовата книга на рекорди, тоа е 43 минути побрзо отколку што му требаше на славниот ТВ водител Дејвид Атенборо, кој се приклучи на Инстаграм во септември 2020 година.

Првата објава на 32-годишниот актер, кој себеси се нарече „Grint on the Gram“, беше фотографија со неговата ќерка. Гринт рече дека е „тука за да ги запознае сите со Wednesday G. Grint“, шестмесечно девојче, родено во мај.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Или барем, не повторно. Мажите се во навистина тешка позиција, ако мислите малку подобро: општеството им наметна норми на кои тие строго мора да...

Fool Moon

Познатата сликарка Фрида Кало исто така напиша и стихови што ја допираат душата. Оваа песна најверојатно му ја напишала на својот сопруг Диего, а...

Fool Moon

Освен кога поинаку го бара некоја улога, Џорџ Клуни е познат по својата едноставна, кратка фризура и уредна брада. Во интервју за неделната утринска...

Fool Moon

Кога Џон Кенеди бил застрелан во Далас, крвта го распрснала розовиот комплет на неговата сопруга Џеки. Сепак, малку се знае за приказната зад овој...

Advertisement