Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ријана во проѕирни панталони на роденденската забава на нејзината мајка

Ријана е вистинска икона на стилот.

Секој нејзин стајлинг е спектакуларен, многу необичен и за разлика од повеќето нејзини колеги од шоу-бизнисот, таа воопшто не се плаши од многу смели аутфити – за секој нејзин стајлинг се зборува со месеци.

Неодамна се појави на роденденската забава на нејзината мајка во Њујорк во облека што само таа би се осмелила да ја носи.

Пејачката и магнат за убавина комбинираше кожен кафеав блејзер и проѕирни мрежести панталони во иста нијанса. Стајлингот го надополни со прекрасни ракавици Bottega Veneta кои и одговараа на облеката. Последните детали за необичната тезга беа бели чевлите „Attico“ со ремен околу зглобот и мала торба „Fendi“ со монограм.

Малкумина ќе се осмелат да повторат ваков смел стајлинг, но најхрабрите дефинитивно ќе ги соберат сите пофалби – исто како и самата Ријана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Се надеваме дека никогаш не сте доживеале мигрена. Но, сигурно, познавате некој што ги има овие симптоми. Без разлика дали вие или некој близок,...

Fine Living

Како што знаат сите модерни дами, „animal“ дезенот беше на сцената во последните неколку сезони и очигледно не планира да се откаже од својот...

Cotton Club

Создадете уникатни контрасти со нашите совети за стил. Иако пролетта е резервирана за цветни принтови и пастелни бои, безвременската и класична црна боја има...

Green Tea

Шолја пред спиење обезбедува подобар сон и ви го олеснува слабеењето. Добар сон е секогаш потребен за да се чувствувате опуштени и добро расположени...

Advertisement