Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ричард Гир не е актерот што Џулија Робертс се врати во светот на филмската индустрија!?

Познатата американска актерка конечно се врати во светот на филмот и на сечие изненадување ни откри дека причината за нејзиното повлекување не е да му се посвети на семејството, како што најмногу се мислеше.

Да, секако, фактот што стана мајка во изминатите две децении, превземала грижа за нејзините три деца, посветувајќи се на семејството, е само дел од нејзината одлука да се повлече од Холивуд, но тоа не е прва, поточно главна причина.

„Да прочитав нешто за кое сфатив дека е ниво на пишување како некои од популарните остварувања во кои играв, сигурно ќе ја прифатев улогата. Сепак, такви улоги немаше до овој филм, чие снимање штотуку е завршено“, открила Џулија и додала дека најверојатно ќе кажела не доколку Џорџ Клуни не ја прифатил улогата.

Актерката се врати во жанрот по 20-годишна пауза од „Ticket to Paradise“, толкувајќи ја улогата заедно со нејзиниот долгогодишен пријател Џорџ Клуни.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement